Wygląda na to, że już niedługo tytuły księcia i księżnej Sussex mogą zostać odebrane! Według eksperta taką decyzję może podjąć król Karol III, ojciec Harry’ego.

Król Karol odbierze tytuły swojemu synowi?

Według najnowszych informacji nowy król Karol może dokonać istnej rewolucji na brytyjskim dworze królewskim. Jedną z kontrowersyjnych decyzji jaką może podjąć, ma być ta dotycząca tytułów księcia Harry’ego i jego żony Meghan.

Meghan Markle opowiada o tym, jak ona i Harry czują się po śmierci królowej Elżbiety

„Musimy być przygotowani na to, że zobaczymy bezwzględną stronę króla” – powiedziała GB News królewska ekspertka Katie Nicholl.”Charles nie zamierza stać z tyłu i pozwolić, aby jego rodzina lub instytucja lub reputacja Korony – która jest dla niego wszystkim – została zszargana”.

Na temat potencjalnej możliwości, że Archie i Lilibet mogą uzyskać tytuły HRH (His/Her Royal Highness), Katie powiedziała:

„Nie sądzę, że otrzymają te tytuły, jeśli [ich rodzice są] postrzegani jako szargający instytucję. Na pewno nie przez dwóch członków rodziny”.

Król Karol zabroni Harry’emu wzięcia udziału w koronacji, jeśli ten zamieści w swojej książce TO

Katie twierdzi, że „[Cała] kwestia tytułów jest mocno dyskusyjna:

„To zaufanie, ten szacunek, musi być zdobyty”, kontynuowała Katie. „Myślę, że jest duży uznak zapytania nad przyszłością tytułów Harry’ego i Meghan skoro są postrzegani, że celowo szargają reputację monarchii”, kontynuowała.

Jak myślicie, Karol zdobędzie się na taki radykalny krok?

Britain’s Meghan, Duchess of Sussex, Credit line: TOBY MELVILLE / Reuters / Forum

Książę Karol i księżna Camilla na premierze „No Time To Die” fot. PA Images / Forum

Książę Karol i Księżna Camilla

Książę Karol i Księżna Camilla, fot.Forum/ REUTERS