Na potrzeby DDTVN Anna Kalczyńska przetłumaczyła wywiad z Elisabeth Revol. Pierwszy wywiad dla agencji AFP, Eli udzieliła kilka dni temu, jednak był on przeprowadzony w ojczystym języku himalaistki.

Mackiewicz miał jeszcze jednego syna: Na szczycie zostawił prochy Xawerego

Po powrocie z Nanga Parbat, Revol powiedziała, że to rząd pakistański wydał jej rozkaz, który mówił, że ma zostawić Tomasza Mackiewicza. Revol była przekonana, że przyleci po Tomka helikopter z ratownikami.

Anna Kalczyńska dla wywiadu Dzień Dobry TVN mówi:


Myślę, że jeszcze wiele pytań przed nami, jeszcze wiele nie zadano jej pytań i mam nadzieję, że uda nam się poznać jeszcze więcej szczegółów z tej dramatycznej wyprawy, bo wydaje mi się, że wiele jeszcze skrywa. Być może z powodu luk w pamięci, a być może z powodu emocji. Widać jednak, że jest niezwykle powściągliwą osobą, potrafiącą panować nad tym, co zdradza i co ujawnia. Być może uda nam się jeszcze dotrzeć do nowych faktów.

– mówi Anna.

Revol miała halucynacje. Grozi jej przez to amputacja nogi!

Kalczyńska jest przekonana, że jeszcze wiele możemy się dowiedzieć od Eli.

Musimy pamiętać, że cała akcja działa się bardzo szybko. Trzeba było podejmować bardzo ciężkie i trudne decyzje w zawrotnym tempie. Był stres, przerażenie i strach o życie. Dlatego nie osądzajmy Elisabeth i nie doszukujmy się dziury w całym, dopóki nie dowiemy się czegoś więcej.