Najpopularniejsze filmy z modą w tle? Jedną z pierwszych pozycji na tej liście z pewnością będzie „Diabeł ubiera się u Prady”. Produkcja z 2006 roku podbiła serca wielu widzów i szybko stała się światowym hitem. Przypomnijmy, że jej fabuła opowiada historię mało stylowej, początkującej dziennikarki (Anne Hathaway), która dostaje pracę asystentki redaktor naczelnej pisma, rządzącego światem mody. Dziewczyna musi nie tylko szybko zrozumieć trendy, ale także nauczyć się żyć z wymagającą szefową, graną przez Meryl Streep i drugą, ambitną asystentką – w tej roli oglądaliśmy Emily Blunt. I to właśnie brytyjska aktorka w jednym z ostatnich wywiadów wspomniała pracę na planie tego kinowego hitu.

Zjawiskowa księżna Kate zachwyciła efektowną kreacją, bawiąc się na występie Cher

Emily Blunt wspomina pracę na planie „Diabeł ubiera się u Prady”

Emily Blunt w filmie „Diabeł ubiera się u Prady” wcieliła się w postać jednej z asystentek redaktor naczelnej modowego magazynu, Mirandy Priestly. Dziewczyna doskonale wie, co w danym momencie w trendach piszczy. I choć w tej roli wydaje się być całkiem autentyczna, okazuje się, że brytyjska gwiazda w rzeczywistości o modzie wiedziała wówczas niewiele. Aktorka przyznała nawet, że dzięki roli Emily Charlton odbyła odkrywczą podróż na temat samej branży jak i stylu (w tym własnego!).

Mały Archie Windsor marzy o jednym pod choinkę. Meghan nie ma zamiaru spełnić jego życzenia

Nie wiedziałam wystarczająco dużo o branży modowej przed tym filmem. Myślę, że do tego czasu ubierałam się jak nastoletni chłopiec i wiele się nauczyłam – powiedziała w rozmowie z Variety.

40-letnia gwiazda przyznała, że na sam casting do filmu przyszła w jeansach i bluzie z kapturem. Reżyser tego obrazu, David Frankel, miał nawet zwrócić się do niej w następujący sposób:

Słuchaj, obsadziłbym cię, ale studio zastanawiało się, czy mogłabyś założyć coś bardziej stylowego.

Roksana Węgiel o krok od wpadki, kiedy pozowała z Dodą. Wszystko przez kreacje

 

Emily Blunt, Credit line: BACKGRID / Backgrid USA / Forum

15 lat po premierze "Diabeł ubiera się u Prady" wychodzi na jaw kto był diabłem

15 lat po premierze „Diabeł ubiera się u Prady” wychodzi na jaw kto był diabłem Mary Evans Picture Librar / Forum

Diabeł ubiera się u Prady fot. Mary Evans Picture Librar / Forum