Filip Chajzer jest jednym z najbardziej aktywnych użytkowników Facebooka wśród naszych gwiazd i celebrytów. Nie ma chyba drugiej takiej osoby w polskim show-biznesie, która by tak często korzystała z pośrednictwa tego portalu.

Jakież było zdumienie dziennikarza, gdy w niedzielę po „odpaleniu” kanału społecznościowego dowiedział się, że… Facebook zablokował jego konto.

Za co? – spytacie?

Filip też zapytał i mocno się zdziwił.

I tak oto pierwszy raz w życiu Facebook zablokował mi konto. To kara za naruszenie zasad społeczności FB. Zasady naruszyło zdjęcie dziecięcej rączki z dziadkiem w tle oraz komentarz z emotką💩. Zdjęcie zostało usunięte a posty mogę dodawać tylko z konta jednego z moich adminów (taka luka blokady). Pozwolę sobie naruszyć standardy jeszcze raz. Człowieku, który to zrobiłeś – jesteś idiotą. Dla przykładu. Kiedy zgłaszałem stronę, która urządziła mistrzostwa Polski w obrzydliwym obrażaniu Papieża Jana Pawła II w odpowiedzi przeczytałem, że strona nie narusza standardów społeczności. To zdecydujcie się – co jest dla was standardem – napisał z konta innego administratora.

Po jakimś czasie Chajzer doniósł:

Widzę, że idą w zaparte. Znowu usunęli. Okazuje się, że albo szczęście, albo dziadek Zygmunt, albo 💩, albo to wszystko razem może kogoś poniżyć. Halo FB kontaktujecie tam??? Rozmawiałem z ojcem. Oświadcza, że nie czuje się nękany 😂😂😂 – napisał dziennikarz.

Wkleił też uzasadnienie zablokowania konta:

Wygląda na to, że opublikowane przez Ciebie treści nie są zgodne z naszymi Standardami społeczności. Nie zezwalamy na publikowanie postów, które służą nękaniu osób prywatnych lub mają na celu prześladowanie użytkowników obecnych na Facebooku. DOtyczy to zamieszczania przrbionych obrazów, zdjęć lub filmów przedstawiających nękanie fizyczne bądź innych postów mających na celu poniżenie lub ośmieszenie jakiejś osoby – tłumaczy „robot” FB.

Całą sprawę Chajzer zamknął zdjęciem z ojcem i komentarzem:

Ojciec. Wychodzimy. Podobno Cię tu nękają na tym fejsbuniu. #SolidarnizZygmuntem #JesuisZygmunt.

Facebook zablokował konto Filipa Chajzera

Facebook zablokował konto Filipa Chajzera