Christopher Walken, 78-letni weteran Hollywood, gwiazda nowego serialu „The Outlaws”, zrobił to, co wielu fanów sztuki uważa za świętokradczy akt wandalizmu: zamalował oryginalnego Banksy’ego!

Blake Lively pomalowała lakierem do paznokci buty za 4000 złotych

Christopher Walken zamalował obraz BANKSY

Niestety rzecznik serialu potwierdził w oświadczeniu akt zniszczenia kultowego szczura Banksy’ego. Zaznaczając jednak, że sam artysta wyraził na to zgodę:

Możemy potwierdzić, że grafika, która pojawiła się w scenie serialu >The Outlaws< była oryginalnym Banksym i że Christopher Walken zamalował tę grafikę podczas kręcenia sceny, ostatecznie ją nieodwracalnie niszcząc – czytamy w oświadczeniu.

Rzeczona scena została nakręcona w Bristolu (Wielka Brytania), rodzinnym mieście artysty, który od lat tworzy pod pseudonimem Banksy.

Paris Hilton wyszła za mąż za Cartera Reuma. Jak wyglądała?

W finałowym odcinku sezonu można zobaczyć, że postać grana przez Christophera Walkena, Frank, musi z zamalować dzieło sztuki. On i kilku drobnych przestępców jest zmuszonych do zamalowywania graffiti na murach w mieście, w ramach ich przymusowej pracy społecznej.

Przepraszam, ile Kim Kardashian zarobiła w 60 sekund?

Christopher Walken miał jedną szansę, na jedno ujęcie – dzieło Banksy’ego było jedno. Aktor był zmuszony dosłownie zamalować jedyny w swoim rodzaju kawałek popkultury.

Dzieło Banksy’ego w Lowestoft, UK. Fot. PETER NICHOLLS / Reuters / Forum

Dzieło Banksy’ego w Great Yarmouth, UK Fot.PETER NICHOLLS / Reuters / Forum