Fani „Wiedźmina” wystosowali internetową petycję na Change.org, domagającą się powrotu do serialu Henry’ego Cavilla, po tym, jak w roli Geralta, od 4. sezonu ma go zastąpić Liam Hemsworth.

Wszystko, co chcecie wiedzieć o Henrym Cavillu

Okazuje się jednak, że mnóstwo widzów kultowego już serialu nie są zadowoleni z nowego wyboru.  List otwarty wzywa Henry’ego do powrotu do serii, a sygnatariusze chcą również wymiany scenarzystów. To ponoć przez nich Henry Cavill odszedł z produkcji. Scenarzyści netflixowego „Wiedźmina” zaczęli coraz bardziej odchodzić od książkowego pierwowzoru Sapkowskiego, co nie podobało się Cavillowi, który jest fanem tej sagi.

Henry nie opuszcza Wiedźmina z powodu Supermana, szefowie Netflixa po raz kolejny podjęli poważną decyzję, bez wglądu w to, czego chcą fani

Fani hejtują decyzję Netflixa ws. Wiedźmina

Powodem, dla którego „Wiedźmin” jest tak popularnym serialem, jest zamiłowanie fanów do materiałów źródłowych książek i gier, które są znienawidzone i aktywnie wyśmiewane przez scenarzystów i władze Netflixa […] Henry Cavill jest jednym z tych wielkich fanów, zna to wszystko na wylot i chciał pozostać wierny światu Sapkowskiego, dlatego Netflix chce go zastąpić.

Zobaczcie zdjęcia z planu 3. sezonu „Wiedźmina”

Petycja poprosiła również fanów o bojkot nadchodzącego sezonu, wzywając Netflix o rozum. Fani zwrócili również uwagę na fakt, że już scenarzyści i producenci „Gry o Tron” zniszczyli serial tym, że odchodzili od książkowego pierwowzoru. Ciekawe, co stanie się z „Wiedźminem”.