Festiwal w Opolu 2017 stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez informację, że Jacek Kurski ingerował w dobór artystów, ze względu na ich preferencje polityczne.

Zobacz też: Kayah i Kasia Nosowska OSTRO o tak zwanych przeprosinach Kurskiego!

Cenzura nie spodobała się piosenkarzom, którzy zaczęli bojkotować udział w imprezie.

Zaczęło się od Kayah, która miała wystąpić na benefisie Maryli Rodowicz, ale Kurski stwierdził, że „stanie się to po jego trupie”.

Tymczasem jak donosi Rzeczpospolita, prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski uważa, że Telewizja Polska nie zapewni odpowiedniego poziomu imprezy.

Gazeta Wyborcza potwierdziła tę informację. Jak przekazuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka prezydenta:

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu miał się rozpocząć 9 czerwca. W weekend ekipa TVP rozpoczęła budowę scenografii. Dzisiaj rano nie została wpuszczona do amfiteatru. – Takie polecenie wydał prezydent Opola. – Festiwal powinien się rozpocząć za trzy tygodnie. Naszym zdaniem TVP nie będzie w tym czasie w stanie zorganizować imprezy na poziomie, którego Opole i jego mieszkańcy oczekują.

Media informują również, że ratusz zamierza wypowiedzieć umowę TVP, ponieważ z udziału w wydarzeniu odmówiło już 30 wokalistów.

Zawieraliśmy umowę przy konkretnej liście artystów, którzy na festiwalu wystąpią, i między innymi dlatego zdecydowałem się na podpisanie tej umowy pomimo wielu wątpliwości, które mieliśmy. Na tej liście były między innymi Kayah i zespól Hey. – dodaje rzeczniczka.

Zobacz też: Michał Szpak REZYGNUJE z Festiwalu w Opolu!

Na tę chwilę zrezygnowali m.im. Kayah, Grzegorz Hyży, Katarzyna Nosowska, Andrzej Piaseczny, Audiofeels, Blue Cafe, Kasia Kowalska, Kombii i Michał Szpak.

AKTUALIZACJA na godz. 16:20

Oto wiadomość z najnowszej chwili. Jak poinformował Bartek Machnik, doradca prezydenta Opola ds. akademickich, Festiwal w Opolu się NIE ODBĘDZIE!

Na razie nie wiadomo, czy organizatorzy będą chcieli podpisać umowę z innym sponsorem tytularnym. Czekamy na odpowiedź Jacka Kurskiego.

Festiwal w Opolu się NIE ODBĘDZIE?! Ekipa TVP nie wpuszczona na teren obiektu!

Festiwal w Opolu się NIE ODBĘDZIE?! Ekipa TVP nie wpuszczona na teren obiektu!

Festiwal w Opolu się NIE ODBĘDZIE?! Ekipa TVP nie wpuszczona na teren obiektu!