Jeszcze 10 lat temu gwiazdy ostentacyjnie nosiły naturalne futra. Anna Mucha zapewniała, że kocha prawdziwe futra i uznaje je za bardziej ekologiczne, niż te sztuczne.

Macademian Girl zwróciła uwagę mężczyźnie, który KRZYCZAŁ na dziecko. Jego reakcja szokuje

Hollywoodzkie gwiazdy paradowały po czerwonych dywanach w futrach lub dodatkach uszytych przy ich udziale. Jednak akcje PETA piętnujące celebrytki, które ubierały się w futra odniosły skutek. Dziś mało która gwiazda waży się na publiczne pokazywanie w skórze. Zmieniają się czasy i moda.

Wiele firm z branży modowej rezygnuje z szycia ubrań z naturalnych futer. Do akcji promujących takie działania przyłączają się celebrytki i gwiady. Również polski show-biznes nie pozostaje obojętny na te kwestie.

Polska reprezentacja w Cannes. Rubik z gołymi piersiami, Janoszek w trzech kreacjach...

W piątek odbył się specjalny pokaz mody z udziałem gwiazd, które promują rezygnację z noszenia naturalnych futer. Daria Ładocha, Wiktoria Gąsiewska, Anna Matysiak, Macademin Girl, Gabi Drzewiecka i Nanatalia Janoszek pozowały z hasłem #stopfutrom.

Macademian kilka godzin wcześniej wrzuciła na swój profil na Instagramie mocne zdjęcie, na którym pozuje z obdartym z futra zwierzakiem.

View this post on Instagram

Nie jem mięsa i nie noszę futer, a moim domu zamieszkał ze mną właśnie kolejny zwierzak – 2-miesięczny kocurek Anubis 🙈❤️ Chciałabym, żeby świat był lepszym miejscem dla naszych Braci Mniejszych, bo wszystkie Istoty zasługują na miłość i szacunek! 🐇🐶🐈 Dziś wieczorem z ogromną radością, wspólnie z wieloma gwiazdami, wezmę udział w specjalnym antyfutrzarskim pokazie @fundacjaviva i @mskpu. Razem łączymy siły, żeby udowodnić: świat mody MOŻE SIĘ OBEJŚĆ bez okrucieństwa wobec zwierząt. Zamiast bólu – miłość i opieka! ❤ Zaglądajcie do moich Stories, będę się z Wami dzielić relacją z tego wyjątkowego wydarzenia! . . . Ale to niejedyna akcja, w jaką się ostatnio zaangażowałam ☝🏼 Jestem szczęśliwa, że razem z @magdalena_rozczka i @ostaszewskamaja_official mogłam wziąć udział w kampanii @otwarteklatki. Przejmujące billboardy znajdziecie w wielu punktach Warszawy – od tych zdjęć nie da się odwrócić wzroku. Natrafiliście już na nie? Na stronie organizacji możecie podpisać petycję, wyrażającą sprzeciw wobec przemysłu futrzarskiego. Zachęcam gorąco do jej wypełnienia, link znajdziecie w moim Story 🙌🏼 #furisdead #furismurder #antifur #otwarteklatki #campaign #loveanimals #animalovers

A post shared by Tamara Gonzalez Perea 👑 (@macademiangirl) on

Zobaczcie zdjęcia z eventu.

fot. AKPA

scena z: Macademian Girl, fot. Niemiec/AKPA

scena z: Natalia Janoszek, fot. Niemiec/AKPA

scena z: Karolina Pilarczyk, fot. Niemiec/AKPA

scena z: Anna Matysiak, fot. Niemiec/AKPA

fot. AKPA

scena z: Barbara Pasek, fot. Niemiec/AKPA

scena z: Macademian Girl, fot. Niemiec/AKPA

fot. Niemiec/AKPA

scena z: Natalia Janoszek, fot. Niemiec/AKPA

scena z: Leszek Stanek, fot. Niemiec/AKPA

scena z: Gabi Drzewiecka, fot. Niemiec/AKPA

fot. Niemiec/AKPA

scena z: Anna Matysiak, fot. Niemiec/AKPA

scena z: Wiktoria Gąsiewska, fot. Niemiec/AKPA

fot. Niemiec/AKPA

scena z: Ewa Szabatin, fot. Niemiec/AKPA