Jakub Olbrychski nie żyje. 28-letni syn Rafała Olbrychskiego i najstarszy wnuk Daniela Olbrychskiego zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Sprawę bada już prokuratura. Mamy więcej szczegółów na temat zagadkowej śmierci Kuby.

Nie żyje syn Rafała Olbrychskiego i wnuk Daniela Olbrychskiego. Miał 28 lat

Gdzie znaleziono ciało Jakuba Olbrychskiego?

Tragiczna informacja o śmierci Jakuba Olbrychskiego obiegła media w niedzielę, 15 marca. Nastały ciężkie czasy dla rodziny Olbrychskich. W niedzielę bliscy musieli zidentyfikować ciało i potwierdziły się najgorsze obawy – to było ciało zmarłego Kuby.

Jak podał do wiadomości „Fakt”, po kilku dniach intensywnych poszukań znaleziono ciało 28-latka, w lesie pod Otwockiem. Sprawą już zajęła się prokuratura.

Ciało znaleziono po południu 14 marca na terenie kompleksu leśnego, w powiecie otwockim, w okolicy drogi krajowej nr 50 z Kołbieli do Góry Kalwarii. […] Ciało znalazł mieszkaniec jednej z miejscowości, która przylegała do tego kompleksu i powiadomił policję. Początkowo zmarłego zakwalifikowano jako NN – powiedział Marcin Saduś rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, w rozmowie z „Faktem”.

Rafał Olbrychski angażuje się społecznie i bierze udział w zbiórce na rzecz zabytków na Powązkach.

scena z: Rafał Olbrychski, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Kuba chorował na schizofrenię, a nakłonienie go do leczenia nie było wcale takie łatwe. Pomimo leczenia mężczyzna zmagał się z depresją czy psychozą.

Brat Kuby, Antoni napisał na Facebooku post, w którym przekazał tragiczną wiadomość. Podkreślił, że Kuba wyszedł z domu bez dokumentów, przez co ciężko było go zidentyfikować.

Teraz po prostu wyszedł bez niczego. W samej koszuli, bez dokumentów. Nie wiadomo czy umarł z wycieńczenia, od mrozu, czy ktoś go zabił – dodał Antoni Olbrychski.

Na ciele zmarłego nie stwierdzono żadnych obrażeń, które wskazywałyby, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Śledczy wskazują, że nie doszło do zabójstwa.

Daniel Olbrychski na premierze filmu Patryka Vegi "Polityka".

scena z: Daniel Olbrychski, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Najszczersze wyrazy kondolencji dla rodziny i bliskich.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Bliscy i przyjaciele na pogrzebie Andrzeja Wajdy: Komorowski, Dymna, Olbrychski

RMF FM: Daniel Olbrychski prowadził pod wpływem alkoholu

Fani OBURZENI postawą Jennifer Lopez. Koronawirus szaleje, a ona…