George Clooney (61 l.) opisał swoje zaręczyny z Amal Clooney (44 l.), jako „katastrofę”. Dlatego, że ówczesna narzeczona początkowo myślała, że przepiękny 7-karatowy pierścionek z brylantem należy do jednej z jego byłych dziewczyn. Aktor opowiedział całą historię w talk show Drew Barrymore.

Zachwycające Julia Roberts i Amal Clooney na premierze nowego filmu

To była katastrofa, zaplanowałem to, zaplanowałem wszystko […] Mam pierścionek w małej szufladzie, zrobiłem obiad i mieliśmy się widzieć po raz pierwszy od ok. 6 miesięcy [… ] w tle leciała piosenka „Why Shouldn’t I”, Rosemary Clooney (jego słynnej ciotki), wyznał Clooney.

Niestety nie wszystko poszło nie tak, jak sobie zaplanował, gdyż Amal znalazła pierścionek, zanim się jej oświadczył.

Zaręczyny George’a Clooney’a

Wyciągała coś z tej małej szuflady, a tam był pierścionek […] Patrzy na to i mówi: O, tam jest pierścionek. Jakby ktoś zostawił go tam lata temu. A ja jestem jak na kolanach, zażartował, przewracając oczami.

Dawno niewidziani państwo Clooney, jak wyglądają?

Po 20 minutach ciszy i mówienia „O mój Boże, o mój Boże”, w końcu powiedziała „tak”. Para wzięła ślub zaledwie 5 miesięcy po zaręczynach w uroczystości z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną podczas wystawnej ceremonii we Włoszech.