Para, która mieszka dla jeziorem Como we Włoszech wybrała się do Wenecji, gdzie wzbudza wiele emocji. Nic dziwnego, bo gdziekolwiek się nie pojawią, wyglądają zjawiskowo. Ostatnio wybrali się na wieczorną randkę do Ristorante Da Ivo. Amal Clooney wyglądała olśniewająco w szmaragdowozielonej sukni z jedwabnymi detalami przy dekolcie. Sam George Clooney nie ustępował jej w stylu.

Dawno niewidziana Amal Clooney na randce z mężem

Elegancki duet przybył do Wenecji we wtorek, do hotelu Cipriani na 80. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, na którym pokazany zostanie film „Chłopcy w łódce” w reżyserii George’a Clooney’a. Mimo protestów filmowców w USA, para postanowiła nie bojkotować festiwalu.

George Clooney i Amal Clooney w Wenecji

Tegoroczny festiwal okraszony jest kontrowersjami. Początkowo organizatorzy nie przychylili się do bojkotu rosyjskich twórców, co wzbudziło wielkie oburzenie na arenie międzynarodowej. Ponadto wielu aktorów w tym Emma Stone czy Willem Defoe odwołali swoje przybycie do Włoch ze względu na strajk filmowców w Hollywood.

OMG! Julia Roberts w sukience z Georgem Clooney’em na czerwonym dywanie

Wielu artystów jednak pokaże się na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, nie bacząc na problemy w USA. Tam od połowy lipca trwa strajk związku amerykańskich aktorów SAG-AFTRA ze Stowarzyszeniem Producentów Filmowych i Telewizyjnych.

W protestach bierze udział wielu topowych aktorów, reżyserów i scenarzystów. Ci walczą między innymi o zapis, by sztuczna inteligencja nie zabrała im pracy.

Amal Clooney. Fot. MARIO ANZUONI / Reuters / Forum

George Clooney, Amal Clooney. American Film Institute’ s 46th Life Achievement Award Gala Tribute to George Clooney held at Dolby Theater. Fot. BT/ADM/Capital Pictures

Fot MARIO ANZUONI / Reuters / Forum