Znany z przekornego podejścia do rzeczywistości Przekrój podsumowując 2008 rok postanowił wytypować „Najtragiczniejszych 2008\”. Jak pisze Bartek Chaciński, twórca rankingu, wśród wyróżnionych są osoby, które nie zasłużyły na inne nagrody.

\”Najtragiczniejszą wczoraj\” została Edyta Górniak, którą w mijającym roku klienci EMPIK-u uznali najważniejszą osobowością ostatnich 60 lat. Na wieść o tym rząd Tuska przyspieszył prace nad odebraniem milionowi Polaków prawa do wcześniejszych emerytur – napisał Przekrój.

Piotr Kupicha został \”tragicznym dziś\”. Dostało mu się za akcję z kolacją i konkurs SMS-owy w telewizyjnej Dwójce.

Laur odebrał też Krzysztof Zanussi. Za marketingowa porażkę tygodnik uznał pomysł na promowanie filmu Serce na dłoni nazwiskiem Dody. Fani Zanussiego nie poszli nań, bo nie znoszą Dody. Publiczność Dody – bo nie znosi Zanussiego – pisze Chaciński.

Za \”Tragiczną inwestycję 2008\” Przekrój uznał studia Anny Muchy w nowojorskiej szkole filmowej. A wszystko po to, by po powrocie zająć się nieprofesjonalnie (nawet bardzo nieprofesjonalnie) śpiewaniem piosenek w Polsacie. – podsumował wysiłki Muchy tygodnik.

Zgadzacie się z ocenami Przekroju? Cały tragiczny ranking znajdziecie tutaj.