Hillary Clinton – była kandydatka na prezydenta Stanów Zjednoczonych udostępniła post na Instagramie, który wywołał niemałe emocje. Wrzuciła do sieci cytat księżnej Sussex z pierwszego forum Royal Foundation w skład którego wchodzili jeszcze książę Harry, książę William i Kate Middleton.

Hilary Clinton Instagram

Ojciec Meghan GORZKO o córce: Jestem stary, więc to czas na to, ABY ZAJĘŁA SIĘ OJCEM!

Kobiety nie muszą znaleźć głosu. Mają głos. Muszą czuć się upoważnieni do korzystania z niego, a ludzie powinni być zachęcani do jego słuchania.

View this post on Instagram

"Women don't need to find a voice. They have a voice."

A post shared by Hillary Clinton (@hillaryclinton) on

Podczas forum Meghan oświadczyła, że po „królewskim ślubie”, który odbył się niecałe trzy miesiące później, chce opowiadać się za prawami kobiet: „W tej chwili przy tak wielu kampaniach, jak MeToo i Time’s Up, nie ma lepszego momentu, aby kobiety zaczęły czuć się silniejsze” .

Meghan Markle potajemnie udała się do SCHRONISKA (ZDJĘCIA)

W listopadzie ubiegłego roku księżna Sussex dyskretnie zaprosiła Clinton do swojej londyńskiej rezydencji Frogmore Cottage, gdzie spotkali się po raz pierwszy. Książę Harry był wtedy nieobecny w domu.

W ostatnim wywiadzie dla BBC Radio 5 Live, Hilary Clinton wyraziła swój podziw dla Meghan za uporczywe ataki, które dostała od brytyjskich tabloidów.

O mój Boże, chcę ją przytulić! Czuję się jak matka, chcę ją tylko objąć. Chcę jej powiedzieć, żeby tam siedziała i nie pozwoliła tym złym facetom sprowadzić na złą drogę. Wiesz, to nie jest łatwe. Ciężko przez to przechodzi, a myślę, że zasługuje na znacznie więcej – powiedziała Clinton.

Meghan i Harry WYPROWADZAJĄ się z Frogmore Cottage. Będą mieszkać w LUKSUSOWEJ rezydencji w Kanadzie (ZDJĘCIA)