StreetTweets to kanał na Youtube, w którym dziennikarze przeprowadzają sondy na ulicach Wielkiej Brytanii. W najnowszym odcinku programu zapytano przechodniów co myślą o Polakach mieszkających na Wyspach.

Odpowiedzi były bardzo różne, ale dominowały wypowiedzi pozytywne. Polacy w oczach Anglików są ciężko pracującymi ludźmi, którzy „mają zmysł do interesów” i mają bardzo dobrą kuchnię.

Zobacz też: Czesław Mozil: W Polsce ludzie traktują dzieci jak debili

Według jednej z kobiet Polacy są o wiele bardziej bezpośredni niż Brytyjczycy, to może sugerować, że są „niegrzeczni”. Kolejna kobieta mówi, że Polacy mogą być zaborczy i niepewni siebie, ponieważ… miała chłopaka pochodzącego z naszego kraju.

Jak Anglicy postrzegają Polaków?

Jeden z mężczyzn od razu powiedział, że:

Kocham ich! […] Myślę, że ludzie ich lubią, stary. Pełno tu jest ich sklepów. Są wszędzie. Ja nie lubię ich żarcia, ale lubię ich!

Jak Anglicy postrzegają Polaków?

Kiedy jednego z rozmówców zapytano o ulubione jedzenie z Polski, odpowiedział bez namysłu:

Kiełbasa! Wymiatają! Wszystkie polskie kiełbasy są odjechane!

Zobacz też: Polska krew

Jeden z rozmówców bardzo zaskoczył polskich widzów, kiedy przypomniał dziennikarzowi, że to właśnie Polacy obronili Anglię przed Niemcami w czasie II Wojny Światowej. Według Anglika, jest to jeden z kolejnych powodów, dla których warto lubić naszych rodaków.

Jeśli chodzi o Polaków, to o czym często się zapomina o tym, że byli prawdziwymi bohaterami w wojnie z Niemcami. Oni oddali życie za nasz kraj, a nie brali nawet udziału w paradzie zwycięzców. Oddawali swoje życie, dlaczego nie mieliby tu pracować?

A czy Wy byliście w Wielkiej Brytanii? Czy również macie pozytywne zdanie na temat Anglików?

Jak Anglicy postrzegają Polaków?