Jan Englert (78 l.) jest w trakcie wydawania swojej książki „Bez oklasków”. Przed premierą pojawiły się pierwsze fragmenty, które zszokowały jego fanów. Wyznał, że jest poważnie chory!

Jan Englert zdradził, co myśli o Kubie Wojewódzkim: „Mam do Pana pretensje” – Nie przebierał w słowach

Jan Englert ma tętniaka

Jan Englert w książce „Bez oklasków” podsumował lata swojej kariery. Nie da się ukryć aktor, że może pochwalić się sporym dorobkiem artystycznym, jak i życiowym, jednak takiego wyznania się nikt nie spodziewał. Okazuje się, że lekarze wykryli u niego tętniaka aorty szyjnej:

Niedawno wykryto u mnie, jak się okazało, wieloletnie znalezisko, tętniaka w aorcie szyjnej. Poinformowano mnie, że w moim wieku już się go nie rusza. Tylko trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy przypadkiem nie puchnie. No i tyle – wyznał aktor. 

Jan Englert nigdy nie weźmie udziału w reklamie

Bez wątpienia przy takiej wiadomości zmienia się priorytety i zaczyna myśleć o śmierci. Jan Englert przyznaje, że chciałby szybką i zdrową śmierć:

A mnie się to podoba, bo jakbym nagle odłożył łyżkę, to na amen. Jeśli to wygląda na żart, śpieszę ze sprostowaniem: zupełnie nie żartuję!Naprawdę uważam, że najlepsze, co mogę zrobić dla siebie w swoim wieku, to modlić się o szybką i zdrową śmierć. Umrzeć zdrowym. To byłoby fantastyczne. Wiem, że to jest straszne dla bliskich, którzy zostają, ale dla klienta – idealne. No co, męczyć się jak roślina, walczyć o życie za wszelką cenę? – zastanawia się.

Książkę Jana Englerta „Bez oklasków” będzie można kupić od 10 listopada.

Niejeden student o tym marzy. Helena Englert będzie TO miała

Jan Englert grał w wielu wybitnych filmach: „Tatarak”, „Miłość jest wszystkim”, „Kiler”, „Sól ziemi czarnej”. Został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz przyznano mu Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Dziś skupia się na prowadzeniu Teatru Narodowego, w którym jest dyrektorem.

Aktor ma troje dzieci z pierwszego małżeństwa z Barbarą Sołtysik:  Tomasza, Katarzynę i Małgorzatę oraz Helenę ze związku z Beatą Ścibakówną.

Jan Englert, Beata Ścibakówna, fot. Baranowski/AKPA

Jan Englert

Beata Ścibakówna, Helena Englert, Jan Englert, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Helena Englert, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA