Wczorajsze głosowanie w Sejmie nad ustawą „Lex TVN”, wywołało oburzenie. Chociaż początkowo została przegłosowana przez opozycję, powtórzono głosowanie ze względu na rzekomą pomyłkę posłów. Za drugim razem politycy Kukiz’15 zagłosowali tak jak Prawo i Sprawiedliwość.

Paweł Kukiz lada moment zostanie dziadkiem! Najstarsza córka poinformowała o ciąży

Janusz Panasewicz do Pawła Kukiza

Janusz Panasewicz z Lady Pank postanowił odnieść się do sprawy na Facebooku. Nie szczędził mocnych słów wobec swojego kolegi ze sceny, Pawła Kukiza.

Zawsze bylem wstrzemięźliwy co do tego osobnika( wiadomo; muzyk, fajny kolega etc)ale to co stało się dziś, na oczach ludzi jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju.

Głos w tej sprawie zabrała również m.in. Magda Mołek, Robert Janowski i Kuba Wojewódzki, który napisał:

Paweł Kukiz wykonywał kiedyś numer Całuj mnie.
Teraz już wiemy kogo i w co.
Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm.

Kuba Wojewódzki zadrwił z Alicji Bachledy-Curuś po tym, jak rzekomo powiedziała, że „jest gotowa przelecieć” Colina Farrella. Aktorka odpowiedziała

Paweł Kukiz broni swojego stanowiska

Paweł Kukiz postanowił odnieść się do tego, co działo się na wczorajszych obradach Sejmu.

Tak gwoli przypomnienia – filmik z 2015 roku. Od tamtej pory nie zmieniłem zdania tak o tych „wolnych” jak i „reżimowych” mediach. Jedne warte drugich, a różnice co do skali manipulacji – w TVP czy w TVN24 – niewielkie. Od 2015 w programie K’15 był i jest plan repolonizacji mediów. Niedopuszczalną dla nas jest sytuacja, gdy jakiś kraj spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego może posiadać pakiet większościowy w mediach państwa UE. We Francji maksymalny udział kapitału „niefrancuskiego” to 20% (!) i nikt się tam nie burzy, że „demokracja umiera”. U nas Amerykanie mogą posiadać 100% i w każdej chwili (jak tylko uznają to za stosowne) odsprzedać je komukolwiek – Czechom, Kolumbijczykom, Rosji, Kanadzie, itd. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że taka ustawa jest dziś na rękę PiS, bo osłabia możliwości propagandowe opozycji, ale wiem też, że druga taka okazja (na repolonizację, czyli uniemożliwienie obcemu kapitałowi sterowania mediami) może się już nigdy nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych K’15. Powiecie, że po tej ustawie TVPiS będzie miało monopol. Nie. Bo po pierwsze, TVN ma wiele możliwości, by kontynuować działalność, po drugie – poza TVN jest jeszcze POLSAT i parę innych telewizji, a po trzecie – możecie tak jak ja – po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego.

Ostatecznie jednak usunął wpis.

scena z: Janusz Panasewicz, Lady Pank, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Paweł Kukiz, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA