Tomasz Mackiewicz zginął podczas wyprawy na Nanga Parbat. Jego tragedię śledziła cała Polska. Partnerka himalaisty, Elizabeth Revol, przeżyła dzięki interwencji ratowników. American Alpine Journal opublikował pełen raport na temat ostatniej wyprawy Mackiewicza. Czy szczyt został zdobyty?

Szokująca informacja – Czesi znaleźli namiot z ciałem Tomasza Mackiewicza?

Według informacji podanych przez American Alpine Journal, Mackiewicz i Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat jako druga zimową wyprawa w historii, a jako pierwsi weszli północno-zachodnią ścianą. Po zdobyciu celu, Mackiewicz miał powiedzieć, że widzi jedynie rozmyty obraz swojej towarzyszki. Symptomy sugerowały obrzęk mózgu. Mężczyzna zażył cztery tabletki deksametazonu, który miał zwalczyć chorobę wysokościową. Tabletki przyniosły jedynie chwilową ulgę.

Mackiewicz był wyczerpany i odmrożony oraz miał objawy obrzęku płucnego. Jego partnerka zdecydowała się zostawić go na noc w szczelinie, ponieważ nie był w stanie dojść do namiotu. Na następny dzień kobieta wykonała telefony alarmowe. Z informacji, które uzyskała wynikało, że mężczyznę być może uda się uratować za pomocą helikoptera. Zalecono jej także zejść na niższą wysokość, gdzie pomogła jej polska ekipa ratowników.

Revol nie może pogodzić się ze śmiercią Mackiewicza. Pisze wzruszający list!

Według relacji Revol, ciało Mackiewicza znajduje się w namiocie poniżej szczytu.