Jill Biden nie ma przed sobą łatwego zadania. Choć Melania Trump nie cieszyła się zbytnią popularnością wśród Amerykanów, to jej nienaganna figura i dobry gust w doborze strojów budziły powszechne zainteresowanie i uznanie prasy. Oczywiście nie wszyscy byli zachwyceni stylem byłej prezydentowej z Anną Wintour na czele.

Amerykański Vogue zachwyca się stylizacją Michelle Obamy. Wbija szpilę Melanii Trump?

Jill Biden – zaprzysiężenie

Na zaprzysiężeniu Joe Bidena, jego żona Jill pojawiła się w błękitnej, tweedowej stylizacji w odcieniach błękitu. Modowi eksperci natychmiast zauważyli, ze pierwsza dama USA sięgnęła po projekt amerykańskiego twórcy – w tym przypadku stoi za nim Alexandra O’Neill, twórczyni marki Markarian. Komentowano również kolor kreacji – niebieski jest nie tylko barwą partii demokratycznej, ale symbolizuje również stabilność i pokój.

Co ciekawe, na podobny kolor zdecydowała się Melania Trump, która w pastelowym błękicie wystąpiła na zaprzysiężeniu swojego męża. To natychmiast wywołało lawinę porównań, która skręciła w zupełnie nieoczekiwaną stronę.

Inauguracja Joe Bidena: Lady Gaga jak księżniczka i zmarszczki J.Lo (ZDJĘCIA)

Amerykańskiego Twittera zalała fala porównań nowej pierwszej damy do Britney Spears! Internautom chodzi oczywiście o blond włosy i mocno podkreślone oczy. Uwadze komentatorów nie mogła umknąć kreacja, która Jill Biden wybrała na ceremonię zaprzysiężenia męża. Niebieski płaszcz zestawiono z legendarną jeansową kreacją, w której Britney wystąpiła na czerwonym dywanie gali AMA w 2001 roku.

Choć pierwsza dama nie miała na sobie jeansu, to kolor jej stylizacji mocno nawiązywał, do tradycyjnej barwy klasycznego denimu. Dopasowany płaszcz miał aksamitne mankiety, a sukienka znajdująca się pod nim była wyszywana kryształkami Swarovskiego. Całość prezydentowa uzupełniła czółenkami Jimmy Choo.

Kim jest Ashley Biden, córka Joe Bidena? Nie będzie drugą Ivanką Trump

Myślicie, że 69-letnia prezydentowa doceni kreatywność internautów i ucieszy się z takiego porównania.

 

 

Jill i Joe Bidenowie

Jill Biden, fot. KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum

Britney Spears w jeansowej sukience, fot. Rose Prouser / Reuters / Forum