Victoria Beckham wprowadziła na rynek swoją linię modową w 2008 roku. Początkowo była znana ze swoich sukienek, ale z czasem rozszerzyła się na torebki i buty. Okazuje się, że firma Posh jest bliska upadku – odnotowała straty przekraczające 12 milionów funtów.

Firma Victorii Beckham ma problemy

Firma Victorii Beckham upada. Musiała zwolnić SZOFERA

Dla Victorii Beckham rok 2020 będzie rokiem oszczędności. Już podjęła pierwsze kroki, między innymi zrezygnowała z szofera i zwolniła dwóch współpracowników: dyrektora ds. Komunikacji Jo Milloy’a i szefa PR Ruth’a Davies’a. Beckham zaproponowała nawet obniżenie swojego wynagrodzenia, aby uratować firmę.

Jaoanna Przetakieiwcz jako projektantka i dyrektor kreatywna domu mody „La Mania”, zna rynek brytyjski i patrzy na to dość optymistycznie.

Będąc członkiem „British Fashion Council” słyszę, że jest to problem, o którym się mówi bez przerwy, dlatego, że to nie tylko Victoria Beckham zmaga się z tym. Jest wiele takich firm… Co roku mamy kilkadziesiąt firm aplikujących o dofinansowanie. Można się zdziwić, bo są to znane marki i super popularne miejsca – powiedziała dla „Plejady”. 

Zaznacza, że jest to ogromny problem w Anglii, dlatego, że wiele firm, które wywodzą się z brytyjskiego rynku mody, nie osiągają sukcesu finansowego.

Harper i Cruz Beckhamowie zostali ochrzczeni – mama Vicky zachwycona córeczką

Tłumaczy, że składa się na to wiele czynników:

Podstawową kwestią są wysokie koszty uzyskania przychodów. Niestety takie firmy jak ta Victorii Beckham, które produkują tylko i wyłącznie w Europie, a głównie we Włoszech, mogą mieć problem. Tak samo jest z jej produkcją kosmetyków we współpracy z firmą Estee Lauder. Ona tutaj osiąga niewielkie zyski – zaledwie mały procent od przychodu