Niedziele handlowe to temat, który od dawna wzbudza wiele emocji. Niektórzy uważają, że zdecydowanie powinno się przywrócić siedmiodniowy tydzień handlowy, inni natomiast, że sześć dni otwarcia sklepów w zupełności wystarczy. A co o tej kwestii sądzi Joanna Przetakiewicz, bizneswoman?

Omenaa Mensah z córką Vanessą na salonach. Ostatnio skończyła 22 lata

Joanna Przetakiewicz szczerze o niedzielach handlowych. Trudno się nie zgodzić z jej zdaniem

Joanna Przetakiewicz to polska przedsiębiorczyni i założycielka marki modowej. 56-latka doskonale zna się na interesach, a swoim doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Ukochana Rinke Rooyensa zainicjowała bowiem ruch Era Nowych Kobiet, którego celem jest właśnie stworzenie przestrzeni dla kobiet z różnych środowisk. A wszystko po to, by wymieniać się spostrzeżeniami, wzmacniać poczucie własnej wartości i akceptacji. Jej misją jest również tłumaczenie, jak ważna jest w życiu finansowa niezależność.

A skoro o interesach mowa… co Joanna Przetakiewicz sądzi o przywróceniu niedziel handlowych? Okazuje się, że sama nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Rozumie argumenty za oraz przeciw.

Monika Goździalska na dywaniku u Stanowskiego: „Jest to żółta kartka”

Jestem za i przeciw. Bardzo dyplomatycznie odpowiem, bo z jednej strony, ja jako kobieta, mama od trzydziestu kilku lat wiem, jak ciężko jest przy dobie 24 godziny wszystko pogodzić i jednak, kiedy mamy ten wybór, że niedziela handlowa daje nam spokój w głowie, że możemy załatwić zaległe sprawy w niedzielę, to daje ogromny komfort. Z drugiej strony, za którą mniej się opowiadam, że czasami takie wymuszenie odpoczynku jest też bardzo ważne… Dzisiaj psychologowie z całego świata mówią, że ludzie są tak bardzo przebodźcowani i są tak trudne czasy, że powinniśmy jednak wrócić do długich urlopów, co najmniej 2 tygodnie na raz. Ja sobie nie przypominam, kiedy ja taki urlop miałam, ale ma to sens, na pewno” – wyjaśniła celebrytka w rozmowie z Pomponikiem.

56-latka dodała też, że aktualnie przywrócenie niedziel handlowych niewiele zmieni w jej życiu. Jednak gdy była młodsza, takie rozwiązanie byłoby jej na rękę. Dlaczego? Wychowując trzech synów i pracując, nie miała czasu, by robić zakupy w środku dnia. Nierzadko musiała odwiedzać supermarkety dopiero późnym wieczorem, gdy jej dzieci już spały.

Małgorzata Rozenek kupiła synom mieszkania za GOTÓWKĘ! „To były takie nasze pierwsze wydatki”

Joanna Przetakiewicz, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Joanna Przetakiewicz, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Rinke Rooyens, Joanna Przetakiewicz, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA