Johnny Depp w listopadzie ubiegłego roku przegrał sprawę o zniesławienie w londyńskim Sądzie Najwyższym, po tym, jak pozwał News Group Newspapers – wydawcę tabloidu „The Sun” w 2018 roku. Sędzia Andrew Nicol stwierdził, że po przeanalizowaniu dowodów i zeznań świadków tabloid mógł stwierdzić, że Johnny Depp jest „damskim bokserem”.

Jonny Depp odwołał się od wyroku

Johnny Depp stracił rolę po przegranym procesie. Wydał oświadczenie!

Prawnicy Deppa odwołali się od wyroku. Jak podaje „The Guardian„, prawnik aktora Andrew Caldecott powiedzieli, że Heard miała przekazać wszystkie pieniądze z rozprawy rozwodowej, czyli 7 milionów dolarów dwóm organizacjom, American Civil Liberties Union i szpitalowi dziecięcemu Los Angeles, ale ostatecznie nie przekazała. Wskazują, że to przykład, jak aktorka manipuluje, aby wywołać pozytywne wrażenie od samego początku.

Przekazała jedynie szpitalowi 100 000 dolarów, a nie 3,5 miliona dolarów. Podobnie ACLU otrzymało 350 000 dolarów, a później 100 000 dolarów – przekazali prawnicy.

Prawnicy aktora twierdzą, że sędzia karygodnie ich potraktował, uważając, że Amber Heard jest wspaniałą istotą ludzką, która broni ludzkości, bo jest tak hojna. Argumentował również, że sędzia nie skupił się wystarczająco na nagraniach, w których Heard rzekomo przyznaje się do napaści na Deppa.

Jednak problem polegał na tym, że zadaniem sądu nie było ustalenie, czy Heard była z aktorem dla pieniędzy, czy doszło między nimi do wzajemnej przemocy. Tylko, czy nagłówek z 2018 roku, że Depp „pobił żonę” jest uzasadniony.

Amber Heard odpoczywa po wygranej w sądzie z Johnnym Deppem (ZDJĘCIA)

Obrońcy Heard nadal uważają, że była ofiarą poważnej przemocy domowej, niezależnie od rzekomego przyznania się do napaści na Deppa. Poza tym podkreślili, że ich klientka jeszcze nie zdążyła wpłacić całej kwoty na organizację przez wysokie koszty sądowe.

Ujawnili też treść wiadomości prywatnej Jonny’ego Deppa do swojej pielęgniarki:

Nie ma mowy, że ona da komukolwiek, chociaż grosz! Dzięki, ku*wa, że odeszła! Robi mi się niedobrze na myśl o tym, jak bardzo starałem się, żeby to wszystko zadziałało… Teraz… Szczerze? Nie tknąłbym tej pi*przonej dzi*ki nawet w kombinezonie ochronnym! Co za szumowina. Jak ja jej ku*wa nienawidzę! – podaje Daily Mail.

Nie uwierzycie, ile Johnny Depp dostanie za film „Fantastyczne zwierzęta”, w którym nie zagra!

Actor Amber Heard waves as she leaves the High Court in London, Britain July 16, 2020.,Image: 543852577, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: HANNAH MCKAY / Reuters / Forum

Actor Johnny Depp leaves the High Court in London after a hearing his libel case against the publishers of The Sun and its executive editor, Dan Wootton.,Image: 543845820, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Victoria Jones / PA Images / Forum

Johnny Depp i Amber Heard gdy byli parą.

Johnny Depp i Amber Heard gdy byli parą. Fot.Forum/PA Images.

Johnny Depp

Johnny Depp, fot.Forum