Kiedy Johnny Depp pojawia się przed każdym dniem w sądzie czekają na niego tłumy fanów skandujących: „Kochamy cię, Johnny!”, „Jesteś piękny, wspaniały!”, dają mu prezenty i krzyczą jego imię, po stronie Heard nie ma nikogo. Stoi to niejako w sprzeczności z niepokojącymi zarzutami stawianymi Deppowi przez jego byłą żonę w sądzie.

Amber Heard pozuje z chusteczką i wciąga kokainę na sali sądowej?

Johnny Depp „WYGRAŁ” sprawę z Amber Heard?

Johnny Depp pozwał Amber Heard za zniesławienie po tym, jak w 2018 roku w artykule opublikowanym w The Washington Post stwierdziła, że ​​stała się osobą publiczną reprezentującą przemoc domową. Po tym, jak adwokat Deppa nazwał to mistyfikacją, Heard złożyła pozew o 100 milionów dolarów za zniesławienie.

Dla przypomnienia, Johnny Depp przez niemal 4 dekady pracy w Hollywood nigdy nie był oskarżony o nieodpowiednie zachowanie przez żadną ze swoich partnerek, przy czym Amber Heard ma długą historię agresji, w tym aresztowanie za przemoc domową.

Szala przechyla się na stronę Deppa

Amber Heard od lat zmaga się z nienawiścią w internecie, ale ostatnio hejt osiągnął nowy szczyt. Fani tworzą memy, materiały wideo i TikToki, które pokazują niejasności i kłamstwa aktorki. Hashtag #justiceforjohnnydepp (ang. sprawiedliwość dla Johnny’ego Deppa) ma prawie 7 miliardów wyświetleń w TikTok i regularnie pojawia się na Twitterze.

Amber Heard była już aresztowana za przemoc domową 

Memy, filmiki i zdjęcia z procesu krążą po internecie, wraz z poniżającymi dowcipami o Heard. Dla porównania hashtag „sprawiedliwość dla  Amber Heard” ma około 25 milionów wyświetleń i zawiera mieszankę klipów broniących aktorki i oburzających dowcipów w nią wymierzonych.

Głośno o niewinności Deppa opowiada się również wielu aktorów i bliskich, którzy ręczą za jego „charakter”, w tym: Penelope Cruz, Javier Bardem, Robert Downey Jr, Wynona Ryder, Vanessa Paradis, Angelina Jolie czy Paul Bettany.

Johnny Depp Fot. ONATHAN ERNST / Reuters / Forum

Amber Heard Fot. JONATHAN ERNST / Reuters / Forum

Fot. Forum