Jolanta Kwaśniewska ostro krytykuje Agatę Dudę! „Nigdy nie słuchała moich rad”
Co jej zarzuciła?

Jolanta Kwaśniewska jest żoną byłego prezydenta Polski, Aleksandra Kwaśniewskiego. W latach 1995-2005 była Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej i do dziś wielu Polaków uważa, że najlepiej pełniła tę funkcję. Wykształcona, elegancka, znająca zasady savoir-vivre’u podbiła serca tysięcy obywateli zarówno swoim wyczuciem w kwestiach mody jak i działalności charytatywnej. Po 10 latach mieszkania w Pałacu Prezydenckim dziś uchodzi za wzór pierwszej damy.
Po zakończeniu kadencji męża, Kwaśniewska nie zniknęła z przestrzeni publicznej, a zamiast tego związała się z telewizją, gdzie uczyła Polaków stylu i zasad dobrego wychowania.
Jolanta Kwaśniewska z mężem przy urnie wyborczej. Jak zwykle, pełna klasa
Jolanta Kwaśniewska przez 10 lat była pierwszą damą. Jak wyglądał jej powrót do rzeczywistości?
Teraz Jolanta Kwaśniewska pojawiła się na kanale Magdy Mołek „W moim stylu”, gdzie opowiedziała jak odnalazła się w nowej rzeczywistości, po 10 latach mieszkania w Pałacu Prezydenckim. Powrót do „normalnej” rzeczywistości okazał się trudniejszy niż przypuszczała:
(…) Jak skończyła się prezydentura, przyznaję, to był bardzo trudny okres i dla mojego męża, trochę mniej trudny dla mnie, bo musieliśmy znaleźć swoje miejsce w życiu. To nie było łatwe, przyznaję, ale to, że była rodzina i niewielkie grono przyjaciół, które wtedy mogło nas wspierać, bo raptem zostałam bez ochrony, bez moich chłopaków…Zanim ułożyliśmy sobie tutaj życie po raz drugi, to gdyby nie bliscy nasi i to niewielkie grono przyjaciół, byłoby bardzo trudno.
Kwaśniewska przyznała też, że w związku z pełnioną funkcją, pierwsza dama na wiele lat zostaje wyjęta z życia zawodowego, dlatego powinna otrzymywać wynagrodzenie:
Wracając (…) do tego, czy pierwsza dama powinna dostawać jakąś tam pensję. Tak. (…) Zwłaszcza te pierwsze damy, które pracują w budżetówce, tak jak pani Agata Duda, to ona przez 10 lat nie jest nauczycielką, nie ma płaconych składek. (…) Przyjdzie ten moment, kiedy będzie mogła pójść na emeryturę. Ja w zarząd tę moją firmę obrotu nieruchomościami przekazałam, w związku z tym moja firma ciągle zarabiała, więc ja miałam za co kupować te moje kapelusze i torebki. (…) Ale pamiętajmy, że przychodzi ten moment, okej, 10 lat wyjętych z życia. W związku z tym też i ta emerytura będzie znacznie niższa. (…) Tak, uważam, że pierwsza dama powinna otrzymać wynagrodzenie.
Jolanta Kwaśniewska krytykuje Agatę Dudę
Następnie na tapet wzięto aktualną pierwszą damę – żonę Andrzeja Dudy, Agatę Kornhauser–Dudę, która tak jak Jolanta Kwaśniewska miała okazję być pierwszą damą przez dwie kadencje męża. Kwaśniewska z rozczarowaniem przyznała, że Agata nigdy nie była zainteresowana poradami czy wskazówkami „koleżanki po fachu”:
Myślę, że pani prezydentowa nigdy nie słuchała takich bardzo drobnych moich rad. W swoim życiu jako pierwsza dama, każda z nas realizowała się na własnych warunkach, więc można sobie znaleźć taką niszę, która nie będzie polityczna. Jeszcze inaczej swoje miejsce odnalazła Michelle Obama. Ale ponieważ tamtych rad nie słuchała pani prezydentowa, więc myślę, że na własnych warunkach będzie sobie układała życie po 10 latach prezydentury.
Jolanta Kwaśniewska podkreśliła też, że zupełnie nie rozumie, dlaczego Agata Duda tak mało angażuje się w akcje społeczne np. na rzecz nauczycieli i kobiet:
Ja po prostu takich sytuacji nie rozumiem, bo liczba projektów prokobiecych, w których brałam udział, była naprawdę duża i ciągle jest najważniejsza – zakończyła.
Zgadzacie się z nią?
Jolanta Kwaśniewska komentuje styl Agaty Dudy