Kaja Godek jest działaczką społeczną pro-life. Ostatnimi czasy zrobiło się o niej głośno, za sprawą sejmowego głosowania nad zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych. Kim jest Kaja Godek, ile ma lat i jak zaczęła swoją przygodę, jako twarz polskiego ruchu „Stop Aborcji”?

Aborcja i Kaja Godek wracają do Sejmu. Będziesz STRAJKOWAĆ?

Kaja Godek wiek

Kaja Urszula Godek ma 38 lat. Urodziła się  2 maja, 1982 roku w Warszawie.

Kaja Godek życiorys

Godek ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim i podjęła pracę w charakterze asystentki prezesa jednej ze stołecznych firm. Od lutego 2016 do 2019 roku pracowała w Warszawskich Zakładach Mechanicznych PZL-WZM, gdzie zasiadała w radzie nadzorczej. Posadę straciła, gdy wyszło na jaw, że jest zatrudniona w WZM i nie ma do tej pracy odpowiednich kwalifikacji.

Kaja Godek na Demonstracji radykalnej prawicy zorganizowana przez Konfederację

Kaja Godek, fot.Forum/Maciek Markowski

Kaja Godek działalność Pro-life

Kaja Godek jakiś czas próbowała zaistnieć w polityce. Dopiero w 2012 zyskała większy rozgłos, gdy wystąpiła w programie Tomasza Lisa w TVP2, w którym brała udział w dyskusji na temat aborcji, jako przedstawicielka poglądów Fundacji Pro Mariusza Dzierżawskiego, do której wstąpiła w 2008 roku.

Godek jest inicjatorką projektu „Zatrzymaj Aborcję”, pod którym zebrano 830 tysięcy podpisów.

WOJNA na profilu Magdy Mołek: Jak matka dwojga dzieci może w jakikolwiek sposób wspierać aborcję?

Kaja wielokrotnie dała się poznać , jako osoba z ciętym językiem – szczególnie kiedy wypowiada się na temat aborcji. Doskonale zdaje sobie sprawę, jaką siłę ma odpowiednie dobranie słów, by wywarły jak największe wrażenie. W swoich wystąpieniach nie mówi o „usuwaniu ciąży”, ale „zabijaniu dzieci”, które „konają w męczarniach”.

Zdaniem Godek państwo:

pozwalając na zabijanie dzieci, zupełnie je odczłowiecza, tak że już nawet lekarzom i urzędnikom wszystko jedno, kogo i w jakiej liczbie się zabija. W ten sposób Polska stacza się poniżej poziomu państw cywilizowanych, a nawet poniżej poziomu państw totalitarnych, bo nawet w Auschwitz-Birkenau więźniom nadawano numery obozowe” – argumentowała.

Kaja Godek została oskarżona o zniesławienie przez aktywistów ruchów LGBT

Kaja Godek na marszu równości w Rzeszowie jako kontramanifestująca, fot.Forum/Bartosz Frydrych

Przeciwniczki jej działalności twierdzą, że nie podoba im się fakt, że Godek wypowiada się w imieniu kobiet. Nie każda musi mieć takie same poglądy jak Kaja, która demonizuje aborcję jak i osoby ze środowiska LGBT – swego czasu nazywając ich zboczeńcami!

Kaja Godek życie prywatne

Działaczka jest matką dwójki dzieci, Wojtka i Róży. Jako 25-latka zaszła w ciążę i urodziła syna z zespołem Downa, co w głównej mierze popchnęło ją do wstąpienia do Fundacji w obronie życia. Usłyszała wówczas, że może usunąć ciążę, co wtedy ukształtowało jej poglądy.

Chcieli mi zabić mojego syna. Oczywiście, że oczekiwaliśmy na zdrowe dziecko, kiedy okazało się, że jest inaczej, to było dla nas bardzo trudne, by przyjąć tę wiadomość. To był szok, krytyczna sytuacja w życiu. Przekonałam się wtedy, że ustawodawca wykorzystuje moment kryzysu życiowego rodziny, by takie dziecko zabić. By pozbywać się niechcianych obywateli. Zabicie mojego dziecka było dla wielu lekarzy oczywiste, uważano to za normalną ścieżkę postępowania – powiedziała oskarżycielsko Godek w jednym z wywiadów.

Kaja jest żoną Jana, który pracuje na Politechnice Warszawskiej.

Kaja Godek w programie "Pytanie na Śniadanie".

Warszawa 04.11.2014 r Nagranie programu Pytanie na Sniadanie N/z Kaja Godek fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

19 maja 2019 r. Kaja Godek gościła w programie „Śniadanie w Polsat News„. Wypowiadała się wówczas w temacie pedofilii. Za swoje słowa Godek stanie przed sądem z prywatnego aktu oskarżenia. Sprawa będzie dotyczyła wypowiedzi Godek, w której oznajmiła, że „geje chcą adoptować dzieci, by je molestować i gwałcić„.

Kaja Godek Ustawa Antyaborcyjna

W lipcu 2016 roku komitet incjatywy „Stop aborcji” z Kają Godek wręczył marszałkowi Sejmu petycję z 0,5 mln podpisów zebranych wśród osób opowiadających się za całkowitym zakazem aborcji (z wyjątkiem okoliczności zagrażających życiu matki) oraz karą więzienia dla matki i lekarza, który bezprawnie dokonałby tego zabiegu.

Małgorzata Rozenek ROZJUSZYŁA fanów. „Rozenek, Ty naprawdę jesteś potworem. W dobie tak okropnej tragedii…”

W odpowiedzi na petycję zorganizowano w całej Polsce Czarny Protest, w którym kobiet nie pozwalały, by decydować w ich imieniu. Projekt trafił do kosza, jednak teraz ponownie jest rozpatrywany.

Kaja Godek polska twarz ruchu antyaborcyjneo.

Kaja Godek, fot.Forum/Mateusz Wlodarczyk

ZOBACZ WIĘCEJ:

Marta Kaczyńska krytykuje nową ustawę antyaborcyjną, Tomasz Terlikowski wściekły

Meghan Markle jest ZA ABORCJĄ? Szykuje się skandal!

WOJNA na profilu Magdy Mołek: Jak matka dwojga dzieci może w jakikolwiek sposób wspierać aborcję?

Kaja Godek walczy, by do sejmu wszedł projekt ustawy antyaborcyjnej.

Kaja Godek, fot.Forum

Kaja Godek w Sejmie.

Kaja Godek, fot.Forum.