15 i 16 kwietnia sejm ma się zająć ustawą o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Wśród proponowanych zmian jest między innymi wykreślenie z ustawy przesłanki, zgodnie z którą ciążę można przerwać ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu, wprowadzenia kar za edukację seksualną dzieci oraz za dopuszczenie do udziału dzieci w polowaniach.

Małgorzata Rozenek o aborcji

Maja Ostaszewska namawia kobiety do protestu przeciw projektowi zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Gwiazdy po raz kolejny nawołuje Polaków do wzięcia udziału w proteście, ale tym razem nietypowym, bo prowadzonym podczas izolacji. Protest miałby przejawiać się tym, że podczas stania w kolejce do sklepu mielibyśmy trzymać w rękach plakat lub własnoręcznie zrobiony transparent albo wystawić na balkon czarną parasolkę.

Małgorzata Rozenek-Majdan ubrana w strój do ćwiczeń pokazuje brzuszek w 8. miesiącu

Małgorzata Rozenek postanowiła także poprzeć protest i zabrać głos. Napisała, co myśli o wniesieniu przez Kaję Godek po raz kolejny projektu o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego do Sejmu.

W tym trudnym czasie kwarantanny, w czasie gdy wszyscy z pokorą staramy się wypełnić, niełatwe rządowe zarządzenia. W czasie kiedy próbujemy żyć pogodnie w pandemicznym czasach, a codziennie jesteśmy świadkami łamania przez władzę, nałożonych przez władze obostrzeń. Zostajemy jeszcze zmuszeni do stawania po stronie praw kobiet, tak jakbyśmy mieli za mało kłopotów, zmartwień i trosk, ale trzeba to zrobić. Trzeba głośno powiedzieć NIE – pisze Rozenek.

Małgorzata Rozenek spędzi święta bez swojej PORCELANY. „Brak jest BOLESNY”

Tłumaczy, że jutro Sejm ma się zająć projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji (również w przypadku ciąży będącej wynikiem gwałtu, ciężkich uniemożliwiających życie wad wrodzonych płodu czy ciąży zagrażającej życiu matki) projekt ustawy autorstwa Kai Godek i ORDO IURIS ma być czytany i głosowany w czasach, w których rządzący powinni zajmować się upadającymi firmami, kurczącymi się miejscami pracy i dostępem do leczenia.

Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki metodzie In Vitro, nie jest mi z aborcją po drodze. Moje życiowe doświadczenia zawiodły mnie dokładnie na drugą stronę tych dylematów, ale moje doświadczenie, życie, przekonanie, nie może być wykładnią dla wszystkich. Każdy z nas ma inną ale tak samo ważną drogę. Każdy z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji w zaciszu swojego sumienia. Każdy z nas ma prawo do decydowania o sobie i każdy z nas ponosi konsekwencje swoich wyborów. Nie pozwólcie sobie tego odebrać – przekonuje Rozenek.

Przypuszcza, że być może rządzącym chodzi o to, że wraz z zakazem zgromadzeń, zabrano nam prawo do wyjścia na ulicę i protestowania i być może chodzi o to, żeby dać pod stołem demokracji prezent Kościołowi?

Powiedz NIE‼️‼️‼️ nie zgadzaj się na decydowanie o Tobie fundamentalistom, zrób to dla wszystkich kobiet w Polsce. Życie potrafi nieźle zaskoczyć… – podkreśliła.

View this post on Instagram

W tym trudnym czasie kwarantanny, w czasie gdy wszyscy z pokorą staramy się wypełnić, niełatwe rządowe zarządzenia. W czasie kiedy próbujemy żyć pogodnie w pandemicznym czasach, a codziennie jesteśmy świadkami łamania przez władzę, nałożonych przez władze obostrzeń. Zostajemy jeszcze zmuszeni do stawania po stronie praw kobiet, tak jakbyśmy mieli za mało kłopotów, zmartwień i trosk, ale trzeba to zrobić. Trzeba głośno powiedzieć NIE❗️jutro Sejm ma się zająć projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji (również w przypadku ciąży będącej wynikiem gwałtu, ciężkich uniemożliwiających życie wad wrodzonych płodu czy ciąży zagrażającej życiu matki) projekt ustawy autorstwa Kai Godek i ORDO IURIS ma być czytany i głosowany w czasach w których rządzący powinni zajmować się upadającymi firmami, kurczącymi się miejscami pracy i dostępem do leczenia. Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki metodzie In Vitro, nie jest mi z aborcją po drodze. Moje życiowe doświadczenia zawiodły mnie dokładnie na drugą stronę tych dylematów, ale moje doświadczenie, życie, przekonanie, nie może być wykładnią dla wszystkich. Każdy z nas ma inną ale tak samo ważną drogę. Każdy z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji w zaciszu swojego sumienia. Każdy z nas ma prawo do decydowania o sobie i każdy z nas ponosi konsekwencje swoich wyborów. Nie pozwólcie sobie tego odebrać❗️Być może rządzącym chodzi o to, że wraz z zakazem zgromadzeń, zabrano nam prawo do wyjścia na ulicę i protestowania. Być może chodzi o to, żeby dać pod stołem demokracji prezent Kościołowi? 🤷‍♀️🤦‍♀️ Powiedz NIE‼️‼️‼️ nie zgadzaj się na decydowanie o Tobie fundamentalistom, zrób to dla wszystkich kobiet w Polsce ❗️ życie potrafi nieźle zaskoczyć…

A post shared by Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) on

Małgorzata Rozenek spotkała się z poparciem ze strony fanów, ale też z ogromną krytyką Internautów. Pod zdjęciem można przeczytać bardzo ostre i obrażającej gwiazdę komentarze.

  • Taak, bo to wina dziecka ze jest z gwałtu. Zabijemy je! Odbierzmy mu prawo do życia! Hurrra jakie to fajne. I po problemie
  • Rozenek, Ty naprawdę jesteś potworem. W dobie tak okropnej tragedii i śmierci przez koronawirusa ty masz czelność walczyć jeszcze o aborcje?! Ta sytuacja jeszcze Cię nie nauczyła szacunku do życia?! KAŻDEGO ŻYCIA!!
  • Nie Pani Małgosiu, nie całkowitej aborcji. Proszę przeczytać projekt ustawy a dopiero później publikować posty.
  • Niby inteligentna A takie bzdury pisze

Co o tym myślicie?

Gdzie będzie rodzić Małgorzata Rozenek-Majdan?

Sonda

poll-violet

Kaja Godek po raz kolejny skierowała swój projekt o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej do Sejmu. Weźmiesz udział w strajku?

1

Będę protestować!

2

Popieram projekt Kai Godek