Kasia Kowalska w kwietniu opublikowała na Instagramie dramatyczny apel, w którym prosiła o pozostanie w domu w związku z pandemią. Poinformowała, że jej córka Ola, która mieszka w Anglii, jest intubowana. Podejrzewano, że ma koronawirusa. Okazało się jednak, że cierpiała na inną chorobę.

Dlaczego córka Kasi Kowalskiej nie nosi nazwiska ojca?

Kasia Kowalska o chorobie swojej córki Oli

Kasia Kowalska udzieliła wywiadu dla magazynu „Pani”. Tam opowiedziała o chorobie córki oraz o hejcie, który na nią spadł, gdy okazało się, że Ola jednak nie zaraziła się koronawirusem. Negatywne komentarze usłyszała również z powodu zagrania koncertu w Ciechanowie, na którym zgromadziła się spora publiczność.

Ola gorączkowała i bardzo źle się czuła. Początkowo podejrzewano zapalenie płuc.

Ustabilizowano jej temperaturę i odesłano ją do domu, bo mieli tam mnóstwo pacjentów z podejrzeniem COVID-19 i nie chcieli jej trzymać. Kiedy zadzwoniła do mnie rano, już nie mogła złapać tchu. Rwanymi zdaniami zapytała mnie, co ma robić, bo nie może złapać powietrza, że się boi. (…) Przyjechała po nią druga karetka.

Jej stan zdrowia bardzo się pogorszył i musiała być intubowana. Podejrzewano, że to koronawirus. Znajomy lekarz wokalistki poprosił ją, aby apelowała do fanów o pozostanie w domu.

Mówił mi, że zarażonych jest coraz więcej. Powiedział: „Niech pani nagra filmik z apelem, by siedzieli w domu, bo jak patrzę na tych młodych ludzi, którzy beztrosko chodzą po bulwarach, to mi ręce opadają. Mnie nikt nie posłucha, ale pani może posłuchają”.

Kasia Kowalska POTĘPIONA za koncertowanie: „HIPOKRYTKA”

Kasia otrzymywała bardzo przykre komentarze na temat córki.

Niektórzy pisali, że moja córka przedawkowała. Nie będę tego komentować… Nie mogłam do niej polecieć, granice zamknięte. Czułam się bezsilna.

Kasia Kowalska nie może sprowadzić córki do Polski! Jej stan jest zbyt poważny

Ostatecznie okazało się, że Ola chorowała na adenowirusa. Atakuje on głównie drogi oddechowe, układ pokarmowy i wzrokowy.

Gdy się obudziła, nie wiedziała, co się wydarzyło przez ten czas. Żeby był całkowity lockdown, że nie latały samoloty, wstrzymano ruch pociągów, że nie wolno było wychodzić z domów.

Kasia Kowalska z dziećmi - Olą i Ignacym

Kasia Kowalska z dziećmi – Olą i Ignacym fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kasia Kowalska z dziećmi - Olą i Ignacym

Kasia Kowalska z dziećmi – Olą i Ignacym fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kasia Kowalska z córką Olą

Kasia Kowalska z córką Olą fot. Engelbrecht/AKPA