Katarzyna Glinka (42 l.) jest obecnie w drugiej ciąży. Razem ze swoim narzeczonym, Jarosławem Bienieckim, spodziewają się dziecka. Sytuacja kobiet ciężarnych obecnie nie jest łatwa ze względu na epidemię koronawirusa. Aktorka apeluje o zmiany dotyczące porodów rodzinnych.

Katarzyna Glinka na wakacjach wygina się z ciężarnym brzuszkiem: „Crazy Mom”

Katarzyna Glinka prosi o podpisanie petycji dotyczącej porodów rodzinnych

Katarzyna Glinka chroni swojego życia prywatnego i rzadko dzieli się takimi zdjęciami. Zrobiła jednak wyjątek i pokazała piękną fotografię z ciążowej sesji.

Zdecydowałam się opublikować zdjęcie ,które nie znalazłoby się w social mediach.Te niezwykle intymne momenty z mojego życia uwieczniam w obiektywie ale zwykle dzielę się tylko z najbliższymi. Jednak w słusznej sprawie uznałam ze warto.. – napisała.

Kasia prosi o podpisanie petycji do Ministra Zdrowia dotyczącej porodów rodzinnych.

Obecne zalecenia nie są zgodne ze stanowiskiem WHO, są bardzo krzywdzące dla zdrowych rodziców którzy chcą przeżywać wspólnie cud narodzin i dodatkowo obciążają przeciążony personel na porodówkach, który musi w tej trudnej sytuacji wykazywać większe wsparcie rodzącej. Liczę na to,ze dzięki tej petycji sprawa zostanie poruszona i będzie mogło ją poprzeć więcej rodziców zainteresowanych sytuacją na polskich porodówkach. Mamy nadzieję że uda nam się zmienić te krzywdzące zalecenia. Jeśli ja zostanę wpuszczona do szpitala to mój parter w 100 procentach ma te same wirusy i bakterie… są tez testy na obecność wirusa. W Niemczech nie zabroniono porodów rodzinnych.

Katarzyna Glinka pokazała ciążowy brzuszek:

View this post on Instagram

Zdecydowałam się opublikować zdjęcie ,które nie znalazłoby się w social mediach.Te niezwykle intymne momenty z mojego życia uwieczniam w obiektywie ale zwykle dzielę się tylko z najbliższymi .Jednak w słusznej sprawie uznałam ze warto.. Przeczytajcie proszę : To petycja Rodziców do Ministra Zdrowia w sprawie zmiany zaleceń co do Porodów Rodzinnych, nasze stanowisko popiera Rzecznik Praw Obywatelskich [https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-porody-rodzinne-mozliwe-takze-podczas-pandemii?fbclid=IwAR3AsF3dUuRdPVMoIO3FawOkd5VwKq14ic4_dwM17m07KKJKCBGiVxE9l0o], nasze postulaty wspiera i udostepnia takze Fundacja Dajemy dzieciom siłę. Obecne zalecenia nie są zgodne ze stanowiskiem WHO, są bardzo krzywdzące dla zdrowych rodziców którzy chcą przeżywać wspólnie cud narodzin i dodatkowo obciążają przeciążony personel na porodówkach, który musi w tej trudnej sytuacji wykazywać większe wsparcie rodzącej. Liczę na to,ze dzięki tej petycji sprawa zostanie poruszona i będzie mogło ją poprzeć więcej rodziców zainteresowanych sytuacją na polskich porodówkach. Mamy nadzieję że uda nam się zmienić te krzywdzące zalecenia. Jeśli ja zostanę wpuszczona do szpitala to mój parter w 100 procentach ma te same wirusy i bakterie… są tez testy na obecność wirusa . W Niemczech nie zabroniono porodów rodzinnych … to wyjątkowy moment w życiu rodziców , który zostaje w pamięci na zawsze i ogromne wsparcie dla rodzącej .Mam wrażenie ,ze jest o co powalczyć i przemyśleć czy nie da się przeprowadzać porodów rodzinnych zachowując jednocześnie wszelkie możliwe środki ostrożności … Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/rodzimyrazem_przywrocenie_porodow_rodzinnych_ze_zdrowym_partnerem?u=4905259 Stanowisko Fundacji rodzić po ludzku: https://www.rodzicpoludzku.pl/aktualnosci/1391-apel-fundacji-ws-porodow-rodzinnych.html# Rozdzielanie Rodziców w jednym z najpiękniejszych momentów życia Rodziny to bolesna sprawa ..#porodyrodzinne#pregnant#baby#mumy#mommyslife#parents#

A post shared by Katarzyna Glinka (@katarzynaglinka) on

W komentarzach internautki piszą, że niektóre z nich już przeżyły tę trudną sytuację i rodziły same. Trzymają kciuki, aby sprawy uległy zmianie. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Katarzyna Glinka jest w CIĄŻY! Kim jest jej partner?

Kim jest partner Katarzyny Glinki, Jarosław Bieniecki?

Kasia i Jarek spotykają się już od ponad roku. Poznali się na jednej ze sportowych imprez.  Jest on wielokrotnym medalistą Polski w biegach długodystansowych oraz prezesem Runmageddonu. W marcu 2019 roku oświadczył się aktorce. Kiedy występowała w teatrze, po zakończeniu sztuki wszedł na scenę z ogromnym bukietem róż. Było ich 183 – tyle dni minęło odkąd się poznali.

Katarzyna Glinka w ciąży

Katarzyna Glinka w ciąży fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Katarzyna Glinka z partnerem

Katarzyna Glinka z partnerem fot. AKPA