Katarzyna Sokołowska, reżyserka pokazów mody i jurorka w programie „Top Model” na początku 2022 roku podzieliła się z fanami radosną nowiną – ona i jej partner Artur Kozieja spodziewają się pierwszego dziecka! Informacja szybko wywołała lawinę komentarzy i burzę w sieci, ponieważ celebrytka zdecydowała się na dziecko dopiero w wieku 49 lat.

Jakiś czas później w magazynie „Twój Styl” Sokołowska przyznała, że dopiero w tym wieku poczuła się gotowa na macierzyństwo. Jej synek Ivo Lew przyszedł na świat w lipcu 2022 roku za pomocą metody in vitro. Dziś Katarzyna delektuje się dojrzałym macierzyństwem i od czasu do czasu pokazuje swojego synka w mediach społecznościowych.

Katarzyna Sokołowska pokazała synka Ivo. Maluch rośnie jak na drożdżach!

Katarzyna Sokołowska wspomina starania o dziecko. Poroniła naturalną ciążę

Okazuje się jednak, że nim celebrytka mogła zaznać smaku macierzyństwa i cieszyć się swoim synkiem, wcześniej przeszła przez wyboistą i pełną cierpienia drogę:

Odbyliśmy wiele wizyt u wspaniałych lekarzy, konsultacji itp. Wszelkie próby spełzały na niczym, aż do chwili, gdy naturalnie zaszłam w ciążę. Niestety, nie udało się jej utrzymać i poroniłam – opowiedziała w rozmowie dla portalu kobieta-zdrowie.pl.

Mimo to para nie porzuciła marzeń o dziecku i dalej kontynuowała swoje starania. Przez pięć lat walczyli o dziecko. Ostatecznie postanowili skorzystać z alternatywnych rozwiązań i podjęli decyzję o in vitro:

W tym okresie nie miałam już czasu na kolejne lata naturalnych prób, dlatego podjęliśmy decyzję o in vitro. Weszłam zatem na kolejną ścieżkę, która również nie była krótka. W tym przypadku mieliśmy wiele prób zakończonych niepowodzeniem, do chwili, w której się udało.

W jednym z wcześniejszych wywiadów Sokołowska przyznała, że zaczęła już tracić nadzieję i pogodziła się z tym, że nie dane będzie jej zostać matką:

Moja historia zakończyła się sukcesem, też już w takim momencie granicznym. W mojej świadomości była myśl, że może będę musiała się pogodzić z tym, że tego dziecka nie będzie. Już miałam taki moment, trudny bardzo. Z tym musisz sobie poradzić sama – mówiła w ramach „Dzień Dobry TVN Extra”.

Na szczęście dziś Katarzyna jest szczęśliwą mamą Ivo i w końcu spełnia swoje marzenie o macierzyństwie.

Wzruszająca historia Katarzyny Sokołowskiej. Opowiedziała o swojej drodze do macierzyństwa!

pasekkozak