Ma 23 lata, ale jej kariera muzyczna zaczęła się wiele lat temu. Sylwia Lipka, piosenkarka i YouTuberka, którą możemy właśnie oglądać w filmi #Jestem M. Misfit pierwsze kroki na YT zaczęła stawiać z pomocą mamy.

Sylwia Lipka – kanał YouTube, piosenki, płyty, rola w filmie #Jestem M. Misfit

W rozmowie z Onetem Lipka wspomina, że jej pierwsze filmiki na YouTube pojawiły się w 2008 roku. Wstawiała je mama wokalistki. Do sieci trafiały nagrania z konkursów wokalnych, w których Sylwia brała udział. W 2014 roku wokalistka zaczęła prowadzić swój kanał na YT. Najpierw wstawiałą na niego covery, potem własne kompozycje. W tym samym roku Sylwia związała się ze stacją Disney Channel, prowadziła program I Love Violetta.

Młode gwiazdy YouTube na premierze filmu #Jestem M. Misfit – szykuje się kinowy hit (ZDJĘCIA)

Rok później na rynku pojawił się debiutancki singiel Sylwii – Masz to coś. W 2016 roku wokalistka nagrała pierwszy studyjny album. W sumie Lipka nagrała trzy albumy – ostatni, zatytułowany Wbrew pozorom, ukazał się w sierpniu tego roku.

Przygoda z kinem jest dla Sylwii niesamowitą frajdą. Piosenkarka tak wspomina jej początek:

O przesłuchaniach dowiedziałam się w niespodziewanej sytuacji. Jechałam samochodem z moją asystentką, słuchałyśmy ulubionej muzyki, gdy nagle zadzwonił telefon. Zazwyczaj nie odbierał telefonów od nieznajomych, ale coś mi podpowiedziało, żeby tym razem zrobić inaczej. Odebrałam z głosem, „siemaneczko, cotamik”? Okazało się, że zadzwoniła do mnie bardzo poważna osoba z propozycją zagrania w filmie kinowym. Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałam. Weszłam z nią na spotkanie, opowiedziała mi o czym będzie ten film, po czym poszłam na casting. Przeszłam dwa etapy po których dostałam tę rolę – opowiada Lipka w rozmowie z Onetem.

Popularna youtuberka z Polski poinformowała, że jest w ciąży. Test ciążowy zrobiła na wizji!

Sylwia Lipka na Instagramie

Instagramowy profil Sylwii jest optymistyczny, pełen kolorów i pozytywnego przekazu. Sylwia wrzuca mnóstwo selfies, filmiki z koncertów, relacje z podróży i codzienne posty.

Profil Sylwii Lipki na Instagramie znajdziecie tutaj.

Warszawa, 08.11.2019 r. Uroczysta premiera filmu „#JestemM. Misfit”. N/z Sylwia Lipka., Image: 481878845, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Krzysztof Jarosz / Forum

Warszawa, 08.11.2019 r. Uroczysta premiera filmu „#JestemM. Misfit”. N/z Sylwia Lipka., Image: 481878845, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Krzysztof Jarosz / Forum

scena z: Mateusz Ciawłowski, Sylwia Lipka, Sophie Reich, Adrianna Kępka, Emilia Królikowska, Korneliusz Rzeźwicki, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA