Kinga Rusin po raz kolejny weszła w konflikt, tym razem nie w  telewizji i na salonach, a przed urną wyborczą. W niedzielę Panie niespodziewanie natrafiły na siebie w tym samy lokalu wyborczym w Warszawie.

Natalia Kukulska komentuje pomyłkę Kingi Rusin na temat katastrofy, w której zginęła mama piosenkarki

Kinga Rusin kłóci się z Zofią Klepacką

Kinga Rusin postanowiła prosto w oczy powiedzieć poza światem medialnym, co sądzi o internetowych wpisać  Zofii Klepackiej – mistrzyni świata w windsurfingu. Dziennikarka miała krzyknąć do sportsmenki „wstyd”. Wtedy Klepacka wyjęła telefon i zaczęła nagrywać rozmowę.

Piękna niedziela, dziś wróciłam z Pucharu Europy i z moim tatą spacerkiem wybraliśmy się na wybory. Niestety prezenterka pewnej telewizji zaatakowała mnie krzycząc z drugiego końca ulicy wstyd

– napisała Zofia Klepacka.

Sportsmenka od kilku miesięcy na Facebooku publikuje wpisy homofobiczne m.in. nie zgadzając się z kartą LGBT podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego – Prezydenta Warszawy.

Kinga Rusin kilka godzin później postanowiła skomentować całe zajście na Instagramie.

Wyjątkowy dzień w wyjątkowym towarzystwie. Wchodząc do lokalu wyborczego minęłyśmy reprezentantkę Polski w windsurfingu, która ostatnio bardziej niż z wyczynów sportowych słynie z homofobicznych, agresywnych wypowiedzi, za które musiała nawet przeprosić swoją koleżankę z kadry (przeprosiny później odwołała). Jako medalistka Olimpijska powinna wiedzieć, że koła na fladze olimpijskiej symbolizują różnorodność i jedność ludzi. Skoro tak bardzo jej to nie pasuje to może nie powinna brać udziału w Igrzyskach? Podziwiam za wyniki sportowe, ale wstyd mi, że osoba która reprezentuje nasz kraj kojarzy się na świecie z pogardą i nienawiścią dla ludzi, którzy myślą i czują inaczej niż ona

– pisze Rusin.

Tłumaczy, że wśród sportowców są też osoby homoseksualne osiągające nieprawdopodobne sukcesy. Pyta więc, czy Klepacka nie podaje im ręki? A może oni jej…?. – „Wstyd pani Zofio – powiedziałam to mijając Panią i powtórzę to tutaj raz jeszcze”.

Nagrała Pani mnie i moją rodzinę (chociaż moja mama wyraźnie powiedziała Pani, że sobie tego nie życzy). Ciekawy sposób na fejm w prawicowych mediach. Może liczy Pani na medal, tym razem od prezydenta: „medal za ofiarność i odwagę”, w uzasadnieniu: ryzykując życiem odważyła się nakręcić Rusin. Ps. Prawicowi sensaci grzmią, że zaatakowałam Klepacką i krzyczałam. Serio? Pokażcie mi to nagranie? Ja stałam spokojnie, kiedy pani Klepacka ruszyła na mnie dzierżąc w dłoni oręż w postaci telefonu. Pokrzykiwała, obrażała mnie i nagrywała moją rodzinę, bez jej zgody

– czytamy.

Fala krytyki wylała się na mistrzynię w windsurfingu. Internauci nawet zaapelowali, aby odwołać Zofię Klepacką z kadry narodowej.

  • Wstyd mi, że ktoś taki jak Zofia Klepacka reprezentuje Polskę. Pani Rusin za to pokazała klasę 👌
  • Straszna z Pani prostaczka, Pani Zofio. Przepraszam za bezpośredniość, musiałam to Pani powiedzieć. Zwykła krzykaczka i przekupa. Tak, jak nie przepadam za p. Rusin, tak muszę przyznać, że między obiema Paniami tutaj, jest przepaść. Przepaść kultury osobistej
  • Medal w gratisie niestety nie daje kultury osobistej. A szkoda…bo Pani najwyraźniej potrzeba na już…
  • Klepacka oszczędź ludziom wstydu! Jesteś zwykła chamka a twój sposób w jaki się wysławiasz mówi sam za siebie!!! Dno i kilka metrów mułu!!!
  • Jakby nie Kinga Rusin nawet bym nie wiedział, że jest ktoś taki jak Zofia Klepacka 😀 Mogę śmiało powiedzieć, że nic nie straciłem nie znając tej Pani wcześniej.

– czytamy na Facebooku sportsmenki.

Afera pod zdjęciem Mercedes. Kinga Rusin ostro skomentowała

Natomiast na Instagramie dziennikarki można przeczytać poparcie i podziw za odwagę i spokój. Głos zabrały nawet gwiazdy.

Kinga, dziękuję. Podpisuję się pod każdym słowem jakie z taktem i opanowaniem wypowiedziałaś pod adresem tej pani. Widziałem to nagranie i jedyną osobą, która zachowała się w tej sytuacji napastliwie i poniżej wszelkiej krytyki jest Pani Klepacka. ❤️

– napisał Tomasz Ciachorowski.

Kinga, dziękuję. Podpisuję się pod każdym słowem jakie z taktem i opanowaniem wypowiedziałaś pod adresem tej pani. Widziałem to nagranie i jedyną osobą, która zachowała się w tej sytuacji napastliwie i poniżej wszelkiej krytyki jest Pani Klepacka. ❤️

– napisała Beata Tadla.

Nie każdego stać na taką postawę. Gratuluję Ci Kingo opanowania

– napisała Magda Mołek.

Jesteś żałosna dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła bo przynosisz wstyd

– napisał Borys Szyc.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Wyjątkowy dzień w wyjątkowym towarzystwie. Wchodząc do lokalu wyborczego minęłyśmy reprezentantkę Polski w windsurfingu, która ostatnio bardziej niż z wyczynów sportowych słynie z homofobicznych, agresywnych wypowiedzi, za które musiała nawet przeprosić swoją koleżankę z kadry (przeprosiny później odwołała). Jako medalistka Olimpijska powinna wiedzieć, że koła na fladze olimpijskiej symbolizują różnorodność i jedność ludzi. Skoro tak bardzo jej to nie pasuje to może nie powinna brać udziału w Igrzyskach? Podziwiam za wyniki sportowe, ale wstyd mi, że osoba która reprezentuje nasz kraj kojarzy się na świecie z pogardą i nienawiścią dla ludzi, którzy myślą i czują inaczej niż ona. Wśród sportowców są też osoby homoseksualne osiągające nieprawdopodobne sukcesy. Czy Klepacka nie podaje im ręki? A może oni jej...? Wstyd pani Zofio - powiedziałam to mijając Panią i powtórzę to tutaj raz jeszcze. Nagrała Pani mnie i moją rodzinę (chociaż moja mama wyraźnie powiedziała Pani, że sobie tego nie życzy). Ciekawy sposób na fejm w prawicowych mediach. Może liczy Pani na medal, tym razem od prezydenta: „medal za ofiarność i odwagę”, w uzasadnieniu: ryzykując życiem odważyła się nakręcić Rusin. Ps. Prawicowi sensaci grzmią, że zaatakowałam Klepacką i krzyczałam. Serio? Pokażcie mi to nagranie? Ja stałam spokojnie, kiedy pani Klepacka ruszyła na mnie dzierżąc w dłoni oręż w postaci telefonu. Pokrzykiwała, obrażała mnie i nagrywała moją rodzinę, bez jej zgody.

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

scena z: Czarek Lis, Kinga Rusin, SK:, , fot. AKPA/AKPA
akpa20160411_test2_9994

Sonda

poll-violet

Kłótnia Kinga Rusin&Zofia Klepacka. Po której stronie stoicie?

1

Team Zosia

2

Team Kinia