Kourtney Kardashian wrzuciła na swój Instagram zdjęcie, na którym widzimy ją z przyjaciółką. Była asystentka Kim Kardashian, Stephanie Shepherd, leży w bikini na plaży. Z posta dowiadujemy się, że ma okres.

Kourtney Kardashian zaliczyła wpadkę – tego na zdjęciu chyba nie chciała pokazać!

Celebrytka wywołała swoim postem mnóstwo komentarzy. Zdjęcie przyjaciółki, która martwi się, że w bikini widać jej sznureczek od tamponu, okazało się nieść ważny temat. Kourtney zachęca, by kobiety nie wstydziły się swojego okresu, by nie martwiły się faktem, że używają różnych akcesoriów. Celebrytka zachęca do akceptowania naturalnych rzeczy. Kobiety nie powinny czuć się zawstydzone lub winne temu, że mają okres i muszą korzystać z tamponów, kubeczków czy podpasek. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, nic wstydliwego ani krępującego.

Internautki włączyły się do dyskusji. Wiele osób zwraca uwagę, że do takiego podejścia powinno się też przygotowywać chłopców – ważna jest przy tym rola mam, które powinny na poziomie informować przyszłych partnerów, czym jest menstruacja i jak należy traktować ten moment w cyklu kobiety.

15-latka zmarła, bo wygnano ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!

Przy okazji rozpoczęła się też dyskusja na temat najlepszych akcesoriów używanych podczas okresu. Wiele kobiet chwali kubeczki menstruacyjne, inne piszą, że nie wyobrażają sobie życia bez tamponów.

Czytaj też:

Uwaga. Lena Dunham od 13 dni ma okres!

Patryk Pniewski nie wiedział, że kobieta w czasie okresu...

Chrissy Teigen pokazała, co dzieje się z jej twarzą podczas okresu

Kourtney Kardashian zachęca kobiety, by mówiły otwarcie o okresie, fot. FORUM/Backgrid

Kourtney Kardashian uważa, że menstruacja nie jest niczym wstydliwym, Fot. FORUM/Backgrid