Około 100 prelegentów i ponad 1000 uczestniczek przyjechało w ten weekend do Gdańska do Europejskiego Centrum Solidarności, by wziąć udział w pierwszym w Polsce Festiwalu Kobiet Internetu – imprezie skierowanej do osób aktywnie działających w sieci. Część uczestników już w piątek aktywnie zwiedzała miasto w towarzystwie lokalnych przewodników.

Zależało nam by jak najbardziej zaangażować uczestników, i pokazać im jak wiele atrakcji czeka na nich i ich odbiorców w Gdańsku także jesienią. Uczestnicy mogli m.in. spojrzeć na miasto z tarasu najwyższego punktu widokowego w północnej Polsce, mieszczącego się na 32 piętrze Olivia Star, a także dowiedzieć się więcej o bursztynie, a nawet samodzielnie wykonać z niego ozdoby – mówi Monika Zdroik, z Biura Prezydenta Gdańska.

Damian Kordas rozczarował swoich fanów? Na Instagramie zwycięzcy TzG padły gorzkie słowa

Pierwszego dnia w roli prelegentów udział wzięły osobowości ze świata Internetu, show-biznesu, kultury i mediów, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Dorota Wellman, Joanna Przetakiewicz, Anna Zając (Fashionable.com), Barbara Piasek (Evenea), Qczaj, Hanna Lis, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, Bartek Jędrzejak, Katarzyna Glinka, Ewa Szabatin, Anna Wyszkoni, Olga Kalicka, Edyta Pazura (MaybeBaby), (Jakub Urbaniak), Podziarany Tata, Barbara Pasek (Barbra Belt), Sabina Lawrów (Sama przez świat).

Wszyscy oni chętnie dzielą się z uczestniczkami swoją receptą na sukces i budowanie zaangażowanych społeczności w Internecie. Spotkania odbywają się w 2 salach głównych, dostępnych dla wszystkich uczestników oraz 4 salach warsztatowych, dla zarejestrowanych wcześniej chętnych. Dodatkowo każdy może skorzystać z porady prawnej w specjalnie wyznaczonej strefie.

Oto 10 najbardziej WPŁYWOWYCH KOBIET polskiego internetu

Ideą przewodnią imprezy jest odpowiedzialność w sieci, o której wspominała w swojej mowie powitalnej prezydent Dulkiewicz. Podkreślała to również Anna Zając, współorganizatorka i pomysłodawczyni festiwalu:

Bardzo ważne jest to, że wśród wielu tematów jednym z najważniejszych jest odpowiedzialność w sieci. Chcemy zebrać doświadczenia wszystkich prelegentów. Zapytać co dla nich ta odpowiedzialność oznacza i podzielić się tą wiedzą nie tylko z uczestniczkami festiwalu, ale ze wszystkimi odbiorcami mediów, zarówno społecznościowych jak i tradycyjnych – mówiła.

Jedna z prelegentek, Joanna Przetakiewicz, liderka Ery Nowych Kobiet jest pod wrażeniem uczestniczek, które biorą udział w FKI. Podkreśla, że kobiety spotykają się, lubią się spotykać, żeby porozmawiać, wysłuchać i być wysłuchaną:

Angażują się, motywują, wspierają, pomagają sobie nawzajem, inspirują, zarażają pasją, a co najpiękniejsze – zaangażowanie z sieci przenoszą do życia offline – mówi.

Z kolei Barbara Piasek, współorganizatorka FKI podkreśla, że dla kobiet takie imprezy są ważne, bo je dowartościowują i uczą celebracji sukcesów:

Robimy dużo dobrego, ale często ujmujemy sobie jeśli chodzi o efekty. Ważne żebyśmy otaczały się ludźmi, którzy w nas wierzą – podkreśla.

Sklep internetowy Klaudii El Dursi. Ceny zwalają z nóg

Partnerem Głównym wydarzenia jest Miasto Gdańsk. Pełen program wydarzenia dostępny jest na www.festiwalkobiet.pl

Zobaczcie zdjęcia gości festiwalu!