O tym, że królowa Elżbieta II ma problemy ze zdrowiem mówi się od dawna. Zresztą ostatnio co chwilę pojawiają się w mediach doniesienia o pogarszającej się kondycji monarchini. Parę tygodni temu fotoreporterzy przyłapali ją chodzącą o lasce, a kilka dni później świat obiegła informacja, że babcia księcia Williama spędziła noc w szpitalu. Jak dziś czuje się 95-latka? Niezbyt dobrze, a świadczyć może o tym fakt, że nie pojawiła się ona na ważnym wydarzeniu.

Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala!

Królowa Elżbieta II ma poważne problemy ze zdrowiem

Pod koniec października Elżbieta II trafiła do szpitala. W medycznej placówce zrobiono jej niezbędnie badania i po jednej dobie wypuszczono ją do domu. Pierwszym oficjalnym wydarzeniem, na którym miała się pojawić po tym zajściu miało być nabożeństwo Niedzieli Pamięci, która symbolizuje zakończenie I Wojny Światowej i jest bardzo ważnym świętem w brytyjskiej kulturze. Członkowie rodziny królewskiej zawsze są gościem honorowym tego wydarzenia. Tym razem jednak swoją obecnością nie zaszczyci poddanych królowa. Dlaczego? Chodzi o uraz pleców. Oficjalny komunikat wydał Pałac.

Królowa, po urazie kręgosłupa, zdecydowała dziś rano z wielkim żalem, że nie będzie mogła uczestniczyć w nabożeństwie Niedzieli Pamięci w Cenotaghie. Jej Wysokość jest rozczarowana – można przeczytać w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Myślicie, że niedługo królowa odda władze w ręce syna?

elzbietaii-1-62

krolowa-elzbieta-ii-3

Królowa Elżbieta podczas oficjalnego wystąpienia.

Królowa Elżbieta w karmelowym płaszczu, fot.Forum/Mega Agency.