Królowa Elżbieta II (95 l.) właśnie wypuściła własną markę ketchupu i tzw. brązowego sosu, który jest popularny w Wielkiej Brytanii. Jak widać, monarchia musi jakoś wiązać koniec z końcem? A może to po prostu naturalne działanie, które ma za zadanie stworzyć nowe miejsca pracy dla swoich „poddanych”?

Królowa Elżbieta II dzwoni tylko do tych 2 osób

Królowa ketchupu!

Według dziennika The Sun ketchup produkowany w posiadłości Sandringham jest stworzony na bazie pomidorów, zaś doprawiony daktylami, sokiem jabłkowym i przyprawami. Podczas gdy brązowy sos, który jest podobny w smaku i konsystencji do sosu do steków, jest „nafaszerowany octem i przyprawami”.

Królowa Elżbieta II wyprosiła z przyjęcia Baracka Obamę!

Sosy stworzone w jej posiadłości Sandringham w Norfolk przy użyciu składników z okolicy, kosztują około 37 złotych za szklaną butelkę o pojemności ok. 280 gramów.

Kuchenne przygody królowej

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie sosy trafią do regularnej sprzedaży. Na tym też nie kończą się kuchenne przygody królowej. W końcu do monarchini należy również marka ginu, którą Buckingham Palace zaczął produkować w 2020 roku. Ulubiony napój brytyjskiej rodziny królewskiej jest wytwarzany ze składników z ogrodów jej londyńskiej rezydencji.

Czemu gin? Podobno królowa uwielbia gin i pije go niemal… codziennie.

95-letnia królowa Elżbieta II znów za kółkiem swojego Jaguara

Orędzie królowej Elżbiety w 2020 roku

Orędzie królowej Elżbiety w 2020 roku Reuters / Forum

Królowa Elżbieta w brązowym płaszczu

Królowa Elżbieta/fot. Forum