Królowa Elżbieta co roku w wigilię wygłasza przemówienie. Ten rok był dla nas szczególnie trudny, do czego odniosła się w swoim orędziu. Uwagę zwraca również zdjęcie na stoliku.

Królowa Elżbieta wygłosiła orędzie – uwagę zwraca zdjęcie

Dla królowej Elżbiety te święta będą inne niż zwykle – nie spędzi ich w Sandringham, a w Windsorze. Musiała zrezygnować z wielu tradycji.

W te święta pracownicy królowej Elżbiety będą ROZCZAROWANI

Oczywiście dla wielu osób ten czas w roku będzie podszyty smutkiem – jedni opłakują stratę tych, którzy byli im drodzy, a inni tęsknią za przyjaciółmi i członkami rodziny, którzy ze względów bezpieczeństwa są oddaleni, a wszystko, czego naprawdę pragną na Boże Narodzenie, to zwykłe przytulenie lub uścisk dłoni. Jeśli jesteście wśród nich, nie jesteście sami i pozwólcie mi zapewnić was o moich myślach i modlitwach – powiedziała.

Podkreśliła, jak ważna w tym roku była pomoc innym.

Dobrzy Samarytanie pojawili się w całym społeczeństwie, okazując troskę i szacunek wobec wszystkich, niezależnie od płci, rasy czy pochodzenia, przypominając nam, że każdy z nas jest wyjątkowy i równy w oczach Boga. Nadal czerpiemy natchnienie z życzliwości obcych i czerpiemy pocieszenie, że nawet w najciemniejsze noce jest nadzieja na nowy świt.

Królowa Elżbieta II świętuje 73. rocznicę ślubu. NOWE zdjęcie pary

Królowa zawsze wygłasza swoje orędzie na tle choinki, a obok niej, przy stoliku, znajdują się zdjęcia członków rodziny. W zeszłym roku zabrakło wśród nich fotografii Meghan i Harry’ego z synem.

ZOBACZ: Królowa Elżbieta JASNO pokazała, co myśli o Meghan i Harrym podczas jednego z wystąpień. Na jaw wyszły nowe fakty

Tym razem stała tylko ramka ze zdjęciem jej męża, księcia Filipa. Zapewne chciała podkreślić tym fakt, że ona również spędza święta w bardzo małym gronie.

Orędzie królowej Elżbiety w 2020 roku

Orędzie królowej Elżbiety w 2020 roku Reuters / Forum

Orędzie królowej Elżbiety w 2019 roku

Orędzie królowej Elżbiety w 2019 roku fot. / Reuters / Forum