Okazuje się, że książę Harry (38 l.) spędzi w Wielkiej Brytanii zaledwie 24 godziny. Książę Harry przyleci na koronację króla Karola III w przyszłym miesiącu, ale zaraz potem wróci do Stanów na 4. urodziny swojego synka Archiego. Tak przynajmniej donosi amerykański serwis Page Six.

Wiadomo gdzie usiądzie książę Harry na koronacji króla Karola III

Małżonek Meghan Markle wróci do Los Angeles 2 godziny po zakończeniu uroczystości ojca, by świętować 4. urodziny syna Archiego, „Harry dołoży wszelkich starań, aby zdążyć na urodziny Archiego”, podają informatorzy.

Według brytyjskiego dziennika The Sun książę Sussex będzie świadkiem koronacji swojego ojca w Opactwie Westminsterskim około godziny 11:00, a do samolotu do USA wsiądzie o 15:00.

Książę Harry wpadnie na chwilę na koronację ojca

Wcześniej w tym tygodniu brytyjski Daily Mail poinformował, że Harry może spotkać się z kolejnym „upokorzeniem” gdyż podczas tego historycznego wydarzenia może zostać pozbawiony możliwości noszenia stroju wojskowego. Nie wiadomo w co ubierze się książę i jaka będzie jego rola w koronacji.

Książę Harry dostanie zakaz wjazdu do USA?

Ponieważ książę Harry odbył 2 tury w Afganistanie, może otrzymać pozwolenie na okazanie hołdu swojej służbie wojskowej podczas koronacji.

Wyobrażam sobie, że Harry nie będzie nosił [swojego] munduru […] Wydaje mi się, że będzie nosił swoje medale, ale miejsce, w które przyjdzie mu zajmować w uroczystości prawdopodobnie będzie dość podobne do miejsca, które zajmował podczas pogrzebu królowej Elżbiety II, wyznał historyk dr Peter Johnston powiedział w „The Royal Beat”.