Książę Harry i księżna Meghan poinformowali o tym, że odchodzą z rodziny królewskiej poprzez krótkie oświadczenie na Instagramie. Pozostawiło ono wiele pytań i wątpliwości. Teraz Harry pojawił się w The Ivy Chelsea Garden z okazji zbiórki pieniędzy na rzecz organizacji charytatywnej Sentebale. Tam powiedział więcej na temat ich decyzji.

Meghan i Harry WYPROWADZAJĄ się z Frogmore Cottage. Będą mieszkać w LUKSUSOWEJ rezydencji w Kanadzie (ZDJĘCIA)

Książę Harry o odejściu z rodziny królewskiej

Zanim zacznę, muszę powiedzieć, że mogę sobie tylko wyobrazić, co słyszeliście, a może czytaliście w ciągu ostatnich kilku tygodni. Chcę więc, abyście usłyszeli ode mnie prawdę tak bardzo, jak tylko potrafię. Podzielić się tym – nie jako książę, ale jako Harry, ta sama osoba, którą wielu z was obserwowało, jak dorastała w ciągu ostatnich 35 lat, ale z wyraźniejszą perspektywą – zaczął.

Później wypowiedział piękne słowa o swojej żonie, Meghan.

Wielka Brytania jest moim domem i miejscem, które kocham. To się nigdy nie zmieni. Dorastałem, czując wsparcie od tak wielu z was i patrzyłem, jak powitaliście Meghan z otwartymi ramionami, gdy zobaczyliście, jak odnajduję miłość i szczęście. Wreszcie drugi syn Diany został złapany, hurra! Wiem też, że poznaliście mnie wystarczająco dobrze przez te wszystkie lata, aby zaufać, że kobieta, którą wybrałem, jako moją żonę, wyznaje te same wartości co ja. I ona jest tą samą kobietą, w której się zakochałem. Oboje robimy wszystko, co w naszej mocy, by wykonywać z dumą nasze role w tym kraju. Byliśmy tutaj, aby służyć.

Meghan i Harry udostępnili na Instagramie piosenkę o odejściu z pałacu? Wywołała OBURZENIE

Podjęli taką decyzję, bo marzą o spokojniejszym życiu. W ostatnim czasie media i przykre publikacje dały im popalić, a zwłaszcze Meghan.

Robiliśmy z Meghan wszystko co w naszej mocy, aby sprostać oczekiwaniom i naszym obowiązkom wobec kraju. Po ślubie byliśmy podekscytowani tym, aby godnie służyć państwu. Decyzja, którą podjąłem dla mojej żony, wcale nie była łatwa. Poprzedziły ją miesiące rozmów, które zwieńczyły wiele lat stawianych mi wyzwań. Wiem, że nie wszystko poszło tak, jak powinno, ale wyglądało na to, że nie było innego wyjścia. (…) Teraz odsunę moją rodzinę od wszystkiego, co kiedykolwiek znałem, i zrobię krok naprzód w kierunku, jak mam nadzieję, spokojniejszego życia. Urodziłem się w tej rodzinie i to wielki zaszczyt służyć mojemu krajowi i królowej. Kiedy 23 lata temu straciłem mamę, wzięliście mnie pod swoje skrzydła. Patrzyliście na mnie od tak dawna, ale media to potężna siła i mam nadzieję, że pewnego dnia nasze wspólne wsparcie może być silniejsze.

Meghan Markle w SWOIM ŻYWIOLE! W Kanadzie robi to bez przerwy, w Wielkiej Brytanii NIE MOGŁA

Początkowo odejście miało wyglądać nieco inaczej, ale królowa nie zgodziła się na te warunki.

Chcę powiedzieć jasno, że nie odchodzimy na zawsze, a już na pewno nie odchodzimy od Was. Chcieliśmy służyć Królowej, wspólnocie i zaprzyjaźnionym organizacjom wojskowym bez wsparcia z publicznych funduszy, jednak okazało się to niemożliwe. Zaakceptowałem taki stan rzeczy wiedząc, że i tak nie zmieni to mojego zaangażowania i tego, kim jestem.

Najważniejsze, aby byli szczęśliwi?

Księżna Meghan i książę Harry z Archiem fot. Forum/BACKGRID

Księżna Meghan i książę Harry fot. Forum/REUTERS

Książę Harry fot. Forum/REUTERS