Stosunki między księciem Cambridge i księciem Sussex są cały czas napięte, odkąd Harry i Meghan zrezygnowali ze swoich królewskich obowiązków w styczniu 2020 roku. Królewski biograf Andrew Morton, autor książki „Meghan – Hollywood Princess” wysnuł nową teorię, jakoby postawa księcia Williama i Kate Middleton odegrała dużą rolę w odsunięciu się brata i jego żony od rodziny królewskiej.

Jak naprawdę wyglądała relacja Williama i Harry’ego? „William był zirytowany ilością uwagi, jaką poświęca się Harry’emu i Meghan”

Morton jakiś czas temu opublikował sześć dodatkowych rozdziałów do swojej książki. Autor twierdzi, że to nie instytucja królewska jako całość doprowadziła do rozpadu w rodzinie Windsorów, a stosunki Harry’ego z bratem i szwagierką.

„Chłód księżnej Cambridge w stosunku do Meghan i rzekome zastraszanie pary przez księcia Williama przyczyniły się do wyniszczającego konfliktu między braćmi” – sugeruje Morton. Porównał również relację Harry’ego i Williama do biblijnego Kaina i Abla.

Już wiemy, o czym rozmawiali William i Harry po pogrzebie. Zdradza ekspert od ruchu warg

Obydwaj bracia zdecydowanie zaprzeczyli postawionym zarzutom i wydali oświadczenie za pośrednictwem dziennika Guardian:

Pomimo wyraźnych zaprzeczeń, w brytyjskiej gazecie pojawiła się fałszywa historia, spekulująca na temat relacji księcia Sussex i księcia Cambridge. Obydwaj bracia bardzo się troszczą o kwestie zdrowia psychicznego i użycie tak podburzającego języka jest obraźliwe i potencjalnie szkodliwe.

Niezależnie od tego, czy którekolwiek z tych twierdzeń jest prawdziwe, faktem pozostaje to, że książe William i książe Harry mieli skomplikowane relacje jeszcze przed ślubem tego drugiego z Meghan Markle w 2018 roku. Sama Meghan również wspominała o złych relacjach z Kate, podkreślając w wywiadzie z Oprah, że szwagierka doprowadziła ją do płaczu przed ślubem.

Co Meghan Markle i Książę Harry zdradzili Oprah? TOP 10 najważniejszych faktów z wywiadu [LISTA]