Książę William wierzy, że jego zmarła matka, księżna Diana, byłaby zaniepokojona faktem, że nie poczyniono większych postępów w walce z bezdomnością.

Książę William wspomina księżną Dianę

Książę Walii, który ma obecnie 40 lat, zaznajomił się z problemem osób bezdomnych i śpiących na ulicy dzięki swojej matce, która zabierała go i jego brata, księcia Harry’ego, do schronisk. Jest on również długoletnim działaczem na rzecz walki z bezdomnością.

Meghan i Harry w końcu ochrzcili swoją córkę! Zaprosili króla z małżonką, oraz Williama i Kate

W nowym filmie książę William mówi, że Diana, która zmarła w wieku 36 lat w 1997 roku, byłaby zniecierpliwiona faktem, że nie dokonano większych postępów w tej kwestii.

„Moja matka wprowadziła mnie do problematyki bezdomności już od bardzo młodego wieku, i cieszę się, że tak zrobiła. Myślę, że byłaby rozczarowana, że wciąż nie udało nam się osiągnąć większych postępów w zwalczaniu i zapobieganiu bezdomności, niż wtedy, gdy była zainteresowana i zaangażowana w to”, powiedział książę William.

Co tu się wydarzyło! Księżna Kate klepnęła Williama w pupę na gali BAFTA!

Film został stworzony przez organizację Comic Relief i zostanie wyemitowany w całości w piątek. W krótkim klipie, który został pokazany w środę, William odwiedza organizację charytatywną o nazwie Groundswell, którą Comic Relief wspiera, i nagrywa podcast jako część projektu Listen Up! organizacji Groundswell.

 Forum

William i Harry mieli przygotowane przemówienia "to byłaby katastrofa"

William i Harry mieli przygotowane przemówienia „to byłaby katastrofa”

Książę William i książę Harry odsłaniają pomnik księżnej Diany/ PA Images / Forum