Od pewnego czasu youtuber Książulo może spokojnie powalczyć o miano najpopularniejszego recenzenta lokali z samą Magdą Gessler. Szymon Nyczke zaczynał od sprawdzania lokali z „najgorszą oceną” w Googlu, a teraz jeździ po całej Polsce i sprawdza restauracje, jarmarki i fast foody.

Magda Gessler podzieliła się zdjęciem z dawnych lat! Fani są zachwyceni

Książulo ocenia catering Magdy Gessler

Ostatnio Książulo wziął pod lupę świąteczny catering Magdy Gessler, za który zapłacił horrendalną kwotę – aż 2700 zł. Jedzenie było ze słynnej warszawskiej restauracji gwiazdy, czyli „U Fukiera”. 

Youtuber razem ze swoim kolegą sprawdził m.in. baleron, uszka, barszcz, żurek, chleb, kiełbasę, pasztet, ogórki kiszone, pierogi, sernik i tort bezowy. Zgodnie z informacjami w mediach społecznościowych „potrawy są przygotowywane na bazie receptur samej właścicielki”. 

„Książulo” odwiedził restaurację po rewolucjach Magdy Gessler. Nie tego się spodziewał?

Wydawać by się mogło, że catering sygnowany tak znanym nazwiskiem i koszt prawie 3 tys. złotych musi zadowolić największych smakoszy. Czy tak było?

Zamówiłem wszystko, co się da, od Magdy Gessler. (…) Bochenek chleba za 35 złotych, faszerowana kurą wątróbka i chałka za 135 złotych, 21 złotych za słoik ogórków kiszonych, 100 złotych za kilogram schabu wędzonego, 95 złotych za pół kilograma pasztetu z dziczyzny – wymienia Książulo.

Jednak po prawie każdym spróbowanym daniu jest zawiedziony smakiem w porównaniu z tak wysoką ceną. Przyznaje, że wszystko jest dobre, ale nadzwyczajne, żeby mogło to wszystko tyle kosztować.

Czyżby rodził się internetowy następca Magdy Gessler? Internet szaleje na jego punkcie!

Jednak na tym się nie kończy. Okazało się, że w paczce nie było jednego soku i wtedy Książulo jeszcze raz sprawdził, co dokładnie dostał:

Sporo tu brakuje, a za tyle pieniędzy nie powinno brakować. Nie mamy makowca, za którego zapłaciłem 145 zł. Sprawdzimy, czego nie mamy. Mogliśmy to zrobić przy odbiorze, ale no u Fukiera to jest jednak restauracja z prestiżem…. Nie spodziewałem się, że zdarzy się takie coś… – mówił Książulo.

Chwilę później okazało się, że brakuje jeszcze jabłecznika za 75 zł, piernika 90 zł, i makowca za 145 zł.

Jak na razie Magda Gessler odpowiedziała tylko jednym słowem w komentarzach na Facebooku po tym, jak internauci zaczęli ją oznaczać. Restauratorka podkreśliła, że nie chodzi o standardy restauracji a cateringu:

Ksiazulo x Gessler

Ksiazulo x Gessler