We wtorek w wieku 85 lat zmarł wybitny projektant mody – Karl Lagerfeld. Jak podają zagraniczne media, przyczyną śmierci był rak trzustki.

Lagerfeld zarządzał domem mody Chanel, Fendi, a także własną marką sygnowaną swoim nazwiskiem. Poza projektowaniem zajmował się też fotografowaniem. Zrobił nawet kilka okładek dla Vogue’a .

Wiemy, na co zmarł Karl Lagerfeld. Kto teraz przejmie stery w domu mody Chanel?

Jak można się domyślać, Karl ma spory dorobek na koncie. Eksperci wyliczyli, że może być on wart nawet 150 milionów funtów. Okazuje się, że fortunę odziedziczyć ma ukochany kot projektanta Chanel – Choupette. Przed śmiercią Lagerfeld miał powiedzieć, że zamierza zostawić swoje miliony kotom.

Kotka Choupette?

Lagerfeld wcześniej był miłośnikiem psów, ale to dzięki kotce rasy birmańskiej, którą dostał w 2011 roku, pokochał koty. Karl uwielbiał pozować z Choupette, można było ich nawet zobaczyć na okładce niemieckiego Vogue’a.

Nie ma jeszcze małżeństwa ludzi i zwierząt. Nigdy nie myślałem, że zakocham się w takim kocie. Mój świat kręci się wokół niej
powiedział Lagerfeld w wywiadzie dla CNN.

Nie jeden pozazdrościłby życia Choupettcie. Kotka ma opiekunów, kucharzy i własną kosmetyczkę, a jej profil instagramowy śledzi ponad 130 tysięcy obserwujących.

10 faktów z życia Karla Lagerfelda. Nie uwierzycie, od czego był uzależniony!

Czy kot może odziedziczyć majątek?

Pewnie nie wszystkim z otoczenia Karla się to spodoba, ale owszem. Jak podaje brytyjski serwis Huffpost, w prawie niemieckim zwierzę może odziedziczyć pieniądze, tylko jeśli został mianowany „spadkobiercą”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

It’s all French to me 📚

Post udostępniony przez Choupette Lagerfeld (@choupettesdiary)