We wtorek świat obiegła przykra wiadomość. W wieku 85 lat zmarł Karl Lagerferld – jeden z najbardziej cenionych i znanych projektantów na świecie. Najbliżsi z otoczenia projektanta jeszcze oficjalnie nie ujawnili przyczyny śmierci. Jednak jak udało się dowiedzieć zagranicznym mediom, projektant zmarł na raka trzustki.

10 faktów z życia Karla Lagerfelda. Nie uwierzycie, od czego był uzależniony!

Karl podobno bardzo ciężko znosił chorobę już przez ostatnie kilka tygodni, dlatego nie był w stanie pojawić się na ostatnim pokazie Chanel podczas Fashion Weeku w Paryżu.

Pan Lagerfeld, dyrektor artystyczny Chanel, czuje się bardzo zmęczony, dlatego poprosił Virginię Viard, dyrektorkę kreatywną domu mody, o reprezentowanie go na pokazie
napisał dom mody Chanel.

Po śmierci Lagerfelda dom mody potwierdził, że nowym dyrektorem kreatywnym Chanel będzie Virginie Viard.

Virginie jest najważniejszą osobą, nie tylko dla mnie, ale także dla całego atelier, dla wszystkich

– powiedział Karl w dokumencie dla Netflixa.

Kowin Piotrowska OSTRO o Karlu Lagerfeldzie. Propagował futra z hodowlanych zwierząt

Kim jest Virginie Viard?

Przez ostanie 30 lat była najbliższą asystentką Lagerfelda, później awansowała na stanowisko szefowej studia projektowego marki.

Virginie Viard Virginie Viard

Karl Lagerfeld – urodził się w Hamburgu 85 lat temu. W wieku 14 lat przeprowadził się z mamą do Paryża i do śmierci tam pozostał. Był projektantem, fotografem i dyrektorem kreatywnym domu mody Chanel i Fendi. Poza tym zarządzał własną marką sygnowaną własnym nazwiskiem. W 2010 roku Lagerfeld został odznaczony francuskim Orderem Narodowym Legii Honorowej. Od 2014 roku zaczął wydawać internetową wersję pisma Karl Daily, w którym pojawiały się wywiady z projektantami i modelami i osobami ze świata mody, a także ciekawostki z życia Lagerfelda.

KARL LAGERFELD