Polska premiera serialu „Zniewolona” miała miejsce 1 lipca 2019 na antenie TVP1. Początkowo serial emitowany był trzy razy w tygodniu – w poniedziałek, wtorek i środę, a następnie Telewizja Polska zdecydowała rozszerzyć emisję do 6 razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy, piątki o 20.35, a w soboty i niedziele o 20.15. Co ciekawe wysoka popularność serialu w Polsce spowodowała, że drugi sezon serialu ma premierę w TVP wcześniej nawet niż w telewizji ukraińskiej.

Nie uwierzycie, który serial ogląda teraz Kylie Jenner! Oszalała na jego punkcie

Nowy ukraiński serial „Zniewolona” po miesiącu emisji śledzi 2,20 mln widzów!

Publiczność kostiumowej produkcji stale rośnie, a w tym tygodniu przekracza już 3 mln osób, opowiadał Prezes Telewizji Polskiej – Jacek Kurski.

„Zniewolona” to nasza bardzo trafna decyzja zakupowa. Produkcja notuje fantastyczne wyniki oglądalności, które rosną wręcz z dnia na dzień. W tej chwili serial ogląda już grubo ponad 3 mln widzów, a pod koniec wakacji pewnie dobijemy do 3,5 mln. Rosnąca oglądalność „Zniewolonej” wynika również z tęsknoty Polaków za dobrymi zagranicznymi kostiumowymi serialami z naszego kręgu kulturowo-cywilizacyjnego – komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Akcja serialu toczy się w połowie XIX wieku na terytorium obecnej Ukrainy, w okolicach miasteczka Nieżyn. Czasy przedstawione w serialu obejmują okres jeszcze przed reformą uwłaszczeniową, chłopi nie posiadają wolności osobistej, obowiązuje ich poddaństwo. Serial przedstawia historię chłopki pańszczyźnianej Katieriny Wierbickiej, która jednak nie wygląda i nie zachowuje się jak wieśniaczka. Katierina ma nienaganne maniery. Młoda, piękna kobieta zachowuje się jak dama z dobrego domu, nauczyła się kilku języków obcych, gra na fortepianie, a nawet maluje. Stało się tak za sprawą jej matki chrzestnej, szlachcianki Anny Czerwińskiej, która przed laty zaopiekowała się dzieckiem, Młoda kobieta postanawia jednak walczyć o swoją wolność.

Oglądacie ten wakacyjny hit?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Miley Cyrus napisała PIERWSZY POST na Insta po rozstaniu z Liamem

Julia Wieniawa w nowym serialu Polsatu gra prostytutkę; opowiedziała o swojej roli (VIDEO)

Najmłodszy syn Cugowskiego nie pójdzie w ślady ojca chłopak studiuje w Anglii, niedługo zagra w serialu Netflixa