Kylie Jenner (22 l.) w 2018 roku trafiła na okładkę magazynu „Forbes” jako najmłodsza miliarderka świata. Forbes nazwał wtedy celebrytkę „self-made”miliarderką, czyli taką, która sama zbudowała swe imperium. Nie obyło się bez protestów. Teraz ten sam magazyn twierdzi, że Kylie w swoich zeznaniach finansowych przeszacowała swe dochody.

Kylie Jenner nie jest już miliarderką

Magazyn „Forbes” oskarża Kylie Jenner o to, że podała nieprawdziwe dane dotyczące jej dochodów. Autorzy publikacji zarzucają celebrytce, iż kłamała podając kwoty – wszystko po to, by wspiąć się na szczyt rankingu i osiągnąć status miliarderki.

Zobacz też: Wiemy, ile zarabia Zosia Zborowska. Suma powala na kolana!

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak Jennerka sprzedała 51 procent udziałów swojej firmy Kylie Cosmetics koncernowi Coty za kwotę – jak twierdziła 600 milionów dolarów, co po opłaceniu podatku dało jej 360 milionów dolarów. Forbes prześledził zeznania firmy i stwierdził, że wartość firmy Kylie była przeszacowana. Według informacji, jakie posiada marka Coty, dziennikarze Forbesa wysnuli wniosek, iż Kylie i jej ludzie podawali zawyżony pułap dochodów celebrytki.

Zobacz też: SZOK! Wiemy ILE zarabia Małgorzata Rozenek!

Według magazynu nowe szacunki stawiają Kylie poniżej miliarda, jaki miałaby zarobić w ciągu roku. Magazyn szacuje jej dochody na kwotę sporo poniżej 900 milionów dolarów.

Eksperci mówią, że biznes Kylie tak naprawdę był i wciąż jest sporo mniejszy, niż przedstawiała go celebrytka i jej pracownicy.

Oryginalny artykuł na temat kreatywności biznesowej Kylie znajdziecie tutaj.

Nagłówek na stronie internetowej magazynu "Forbes" sugeruje, że Kylie Jenner mijała się z prawdą, gdy podawała dane na temat swego dochodu

Nagłówek na stronie internetowej magazynu „Forbes” sugeruje, że Kylie Jenner mijała się z prawdą, gdy podawała dane na temat swego dochodu

Kylie Jenner, Instagram

Kylie Jenner, Instagram

Kylie Jenner już NIE JEST najmłodszą miliarderką świata

Kylie Jenner, Instagram