Kilka dni temu w polskich mediach wybuchnął skandal związany z programem Ameryka Express. Podczas jednej z konkurencji, uczestnicy wysmarowani lokalnym afrodyzjakiem, mieli pocałować trzy przypadkowe osoby na ulicy. Skandaliczne wyczyny gwiazd skomentowała w swoim felietonie Helena Łygas: ” to, że ktoś wchodzi bez pozwolenia w sferę intymną drugiej osoby, jest niedopuszczalne. Choć w świetle reflektorów i z uśmiechem na twarzy takie zachowania mogą wydawać się niewinne, nie różnią się zbytnio od sytuacji, w której obcy facet łapie dziewczyny za tyłki w komunikacji miejskiej” – napisała. Jeden z uczestników programu, Filip Chajzer, na swoim instagramowym profilu odniósł się do słów dziennikarki, zamieścił zdjęcie z jej prywatnego konta na portalu społecznościowym, i stwierdził, że jego nazwiskiem kobieta chciała zapewnić sobie klikalność artykułu. Okazuje się, że to nie koniec „expressowej” afery.

Rossmann dołącza do akcji Chajzera. To się nazywa rozmach!

Chajzer postanowił skomentować kolejne publikacje na temat skandalu. Tym razem na warsztat wziął tekst Tomasza Machała, który opisał reakcję Filipa na felieton Łygas. 33-latek stwierdził, że słowa Machała to hipokryzja i zarzucił dziennikarzowi jednostronność:

Skisnę. Poziom hipokryzji Pana Tomasza wywalił mi właśnie żenadometr poza skalę. Od lat systematycznie jeździcie po mnie jak po łysej kobyle. I to jest git, mniód i malyna. To jest wolność prasy i internetu.

– napisał Chajzer.

Wtórowała mu piosenkarka Ewelina Lisowska, która wypowiedziała się w komentarzu:

Przeczytałam artykuł i kisnę razem z Tobą. Kiedy „dziennikarze” obrażają i poniżają w swoich publikacjach to jest ok, natomiast Twoja kulturalna odpowiedź jest już świństwem. Każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje słowa i sygnować je twarzą. Dokładam cegiełkę do Twojego muru! 🏗#muremzachajzerem

Fani są zażenowani postawą piosenkarki:

to pani niech sobie kiśnie, ja jednak wolę stanąć po stronie kobiet i sprzeciwiać się molestowaniu.

– a molestowanie jest ok? Stajesz murem za facetem, który całował kobiety bez ich zgody. Rozumiem, ze jak do Ciebie po koncercie podejdzie jakiś facet i Cię pocałuje to będziesz zadowolona? Współczesne gwiazdki pop, dno

– miałam o tobie lepsze zdanie.

Chajzer dokonał niemożliwego! Wzruszający gest dziennikarza podbija INTERNET

Nie jest prawdą, że media nie piszą na temat akcji charytatywnych Filipa. Na Kozaczku pojawiło się kilka artykułów o dobroczynnej działalności dziennikarza, jednak przekroczenie granic dobrego smaku również wymaga komentarza. Myślicie, że uczestnicy Ameryka Express nie spodziewali się tego, iż ich zachowanie będzie piętnowane przez odbiorców?

Uważacie, że tym razem Lisowska przesadziła?

Wyświetl ten post na Instagramie.

To jest HIT. PRZE HIT. Pan Tomasz Machała naczelny wp.pl (grupa do której należy pudelek) pisze tekst pod tytułem : "Chajzer rzucił swoje oddziały na dziennikarkę WP. Odeprzemy ten atak." Skisnę. Poziom hipokryzji Pana Tomasza wywalił mi właśnie żenadometr poza skalę. Od lat systematycznie jeździcie po mnie jak po łysej kobyle. I to jest git, mniód i malyna. To jest wolność prasy i internetu. To nic, że generujecie przy tym tysiące patologicznych komentarzy pod adresem moim i mojej rodziny. Często bardzo osobistych i zajebiście przykrych. Zapewne przy dzikiej i chorej zarazem radości waszych "redaktorów". Inaczej kontrolowalibyście to co się dzieje pod waszymi dziełami. Hipokryto, szczujecie ludzi na siebie 365 dni w roku i jesteście zaskoczeni tym, że ktoś w internecie może skomentować moją ultra elegancką odpowiedź na wasz tekst? Precyzując. Kiedy wasz portal plotkarski wali paszkwila, który uruchamia kilometry hejtu to jest ok. To jest wolność prasy i netu, nie ma nic wspólnego z linczem i napuszczaniem oddziałów. Oto tylko kilka komentarzy z ostatniego waszego "artykułu" o mnie drogie wp.pl -Kreatura, tatusiowy cipuś z twarzą pingwina – w przedszkolu nikt nie chcial kolo niego spac bo smierdzi… -zrob sobie hurtowo dzieciaki skoro tak je zabijasz – PYSK MA JAK KUPA -po co taki chwast żyje i zatruwa innym życie swoją megalomanią. Filipku, jesteś wart mniej od bezdomnego psa chorego na wściekliznę, najlepiej się zabij. I to jest akceptowalne. To nie oburza. To są merytoryczne wypowiedzi bliźnich. Oburza natomiast odpowiedź do której mam święte prawo. Elegancka i kulturalna. Bez grama zawiści. Komentarze do niej są rzuceniem oddziałów na dziennikarkę WP. Pisze to redaktor naczelny portalu internetowego 🔥🔥🔥 Najmądrzejsi ludzie jakich znam to moi rodzice. Kocham ich bezgranicznie. Do póki stoją murem za moimi plecami to mam siłę. Tata również serdecznie pozdrawia redaktor Helenę Łygas. Życzymy wielu sukcesów. Przy okazji chciałbym przeprosić wszystkich, których uraził udział mój oraz mojego taty w konkurencji z całowaniem. Człowiek uczy się całe życie. Najważniejsze żeby z każdej lekcji wyciągnąć wnioski. Ja wyciągam.

Post udostępniony przez Filip Aleksander Chajzer (@filip_chajzer)