Skandali wokół marki Victoria’s Secret nie ma końca. Najnowszych plotek dostarczył kilkuodcinkowy podcast z byłym aniołkiem Vanessą Grigoriadis i współprowadzącą Justine Harman, byłą redaktor magazynu Glamour.

Heidi Klum też uderza w Victoria’s Secret

Victoria’s Secret znowu szokuje

Prowadzące tym razem zwróciły uwagę na niesławne powiązania giganta bielizny z Jeffreyem Epsteinem, który był guru finansowym założyciela firmy, Lesa Wexnera. Była mowa m.in. o tym, że w posiadłości Wexnera Espstein miał własny dom na prywatny użytek… a także o tym, że Wexner rzekomo namawiał jedną ze swoich pracowniczek menadżerskiego szczebla, by spoufalała się z jego biznesowym partnerem Epsteinem.

Seks i kokaina sposobem na chudnięcie modelek Victoria’s Secret

Ośmiodcinkowy podcast zagłębia się również w to, co jest potrzebne do bycia modelką VS — Dorothea Barth-Jörgensen pamięta, że ​​musiała jeździć na rowerze na casting podczas huraganu Sandy i pilnować, by jej opalenizna nie zniknęła. Jednak głównym tematem podcastu był niezdrowy wizerunek ciała, który najwyraźniej promowało Victoria’s Secret, co spowodowało, że wiele modelek miało i ma problemy z zaburzeniami odżywiania, depresją czy lękami.

„Jeden z aniołków Victoria’s Secret, Erin Heatherton, powiedziała nam, że była na substancji zwanej fenterminą. Brała to, by dziennie zrzucać 0,5 kg”, wyznała Harman.

Fentermina jest lekiem na receptę podobnym do amfetaminy, stosowanym w celu tłumienia apetytu, który niesie ze sobą szereg skutków ubocznych, w tym zwiększenie akcji serca.

Była modelka Victoria’s Secret ujawnia szokujące kulisy współpracy z marką

Inne modelki wypowiadały się o nierealistycznych standardach urody marki, w tym Bridget Malcolm. Australijska modelka powiedziała w mediach społecznościowych na temat cierpienia na zaburzenia odżywiania i twierdziła, że ​​jej agenci nawet zachęcali ją do zażywania kokainy, aby schudnąć.

„Wszyscy wierzyliśmy w to przez naprawdę długi czas i bez odpowiedniej analizy sytuacji… 40 lat siania spustoszenia w psychice kobiet. I muszą za to odpowiedzieć” grożą prowadzące.

Bridget Malcolm na pokazie Victoria’S Secret fot. Forum

REFILE – CORRECTING SPELLING Model Kendall Jenner presents a creation during the 2018 Victoria’s Secret Fashion Show in New York City, New York, U.S., November 8, 2018. REUTERS/Mike Segar

Pokaz Victoria’s Secret 2017 – zdjęcia zza kulis show!

Pokaz Victoria’s Secret 2017 – zdjęcia zza kulis show!