Bliski związek byłego dyrektora generalnego L Brands, Lesa Wexnera, z pedofilem-miliarderem, Jeffreyem Epsteinem, ma zostać ujawniony w nowym filmie dokumentalnym. Zwiastun serialu dokumentalnego Hulu, „Victoria’s Secret: Anioły i demony”, pozwala rzucić okiem na „tajemnicze” połączenie między dwoma miliarderami.

„Łykała to, by zrzucić 0,5kg dziennie”, czyli wyznania Aniołka Victoria’s Secret

Dokument, który ma mieć premierę 14 lipca, pojawia się 3 lata po śmierci Epsteina w więzieniu, gdzie czekał na proces za handel żywym towarem i nieletnimi w celach seksualnych.

Złożona i dziwaczna relacja Wexnera z Epsteinem od dawna była źródłem wielu spekulacji i kontrowersji, a ostatecznie skłoniła dyrektora generalnego L Brands do ustąpienia ze swojej roli jako szefa w 2020 roku po kontrowersyjnej analizie jego związku z przestępcą seksualnym.

Powiązania Victoria’s Secret z pedofilią?

Les Wexner twierdził, że Epstein ukradł z jego fortuny ponad 46 milionów dolarów, których odkrycie spowodowało rzekomo zerwanie więzi z pedofilem w 2007 roku.

Jednak relacje Wexnera z Epsteinem przez lata były kontrowersyjne, a w styczniu 2021 r. DailyMail.com ujawniło, że były dyrektor generalny L Brands został pozwany za to, że on i jego żona Abigail pozwolili pedofiliowi-miliarderowi „wykorzystywać swój dom do kontaktów z ofiarami”.

Seks i kokaina – tak modelki zrzucały kilogramy przed pokazem

Teraz Wexner będzie musiał ponownie przyjrzeć się swojej relacji z Epsteinem. Dokument zwraca również uwagę na finansowy upadek jego niegdyś odnoszącej sukcesy marki bielizny.

Sprzedaż kultowej marki spadła w połowie 2010 roku, a były dyrektor ds. marketingu Ed Razek wywołał kontrowersje w 2018 roku, kiedy powiedział, że Victoria’s Secret nie będzie pokazywała modelek transpłciowych lub plus-size w swoim pokazie mody, ponieważ pokazy marki są fantazją. 

Jeffrey Epstein

Jeffrey Epstein – pedofil, miliarder i przyjaciel wpływowych ludzi. Fot.Forum/Mega Agency.

Kendall Jenner Fot. REUTERS/Mike Segar

A model presents a creation during the 2018 Victoria’s Secret Fashion Show in New York City, New York, U.S., November 8, 2018. REUTERS/Mike Segar

Pokaz Victoria’s Secret 2017 – zdjęcia zza kulis show!