Nie wszystkim spodobał się fakt, że Kasia Szklarczyk wygrała 7. edycję Top Model. Fani formatu doszukiwali się teorii spiskowych dotyczących finału, a o samym programie w ostry sposób wypowiedziała się jedna z jego zwyciężczyń, Zuza Kołodziejczyk. Do kontrowersyjnej sytuacji postanowił się odnieść kolejny uczestnik TVN-owskiego formatu, Mateusz Maga.

Finał Top Model wzbudził KONTROWERSJE! Fani doszukują się teorii spiskowej

Model przyznał, że jest w szoku i nie rozumie fali hejtu, która spłynęła na Szklarczyk:

Muszę się do tego odnieść!💭 Przeczytajcie uważnie! Spotykam się z wieloma opiniami i otrzymuje wiadomosci na swoim profilu odnośnie podawania wyników w top model przez @joannakrupa i jestem w szoku-ze nagle wytykane są takie rzeczy i sypie się hejt. Za co? Do tego hejt dla @kasiaszklarczyk nie rozumiem, najpierw tylu fanów -a później jak wygrana to krytyka.

Maga przyznał, że doświadczył wielu nieprzyjemności:

Wiem sam po sobie – przez co musiałem przejść jak zobaczono chłopaka z takim -a nie innym wyglądem i głosem – po czym od razu miałem fale hejtu i to jakiego – z którym musiałem się mierzyć. Będąc osobą o androgynicznym looku i do tego kontratenor z damską barwą głosu – nie miałem łatwo jak wiecie, ale taki się urodzilem.

Przetrwał jedynie dzięki najbliższym:

Bedac w programie i po – był to ogromnie trudny okres. Wiem, ze jakby nie moi najbliżsi, moja mama – to nie wiem jakby się to skończyło. Byłem ogromnie wrażliwy, wszelkie uwagi odbierałem z podwójnym uderzeniem. Dlaczego się nie usmiechalem? Chyba nie trzeba wyjaśnić. […] Już w czasie realizacji programu bylo mi tak ogromnie przykro, co było jednym z powodów poddanie się w programie. Mam żal do niektórych osób…bo trzeba mieć podejście, można kogoś ogromnie szybko zniszczyć słowem. Cieszę się, ze sam nigdy nie hejtowałem, a niestety wiem co to znaczy być hejtowanym. Jest to pierwsza edycja programu, którą śledziłem i starałem się wspierać.

Kinga Rusin zgasiła Mateusza Magę na konferencji Agenta 2!

Zobaczcie cały wpis Magi. Mężczyzna od wielu lat walczy z hejtującymi komentarzami na swój temat i wreszcie otwarcie odniósł się do trudnej sytuacji. Uważacie, że jego słowa coś zmienią?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Muszę się do tego odnieść!💭 Przeczytajcie uważnie! Spotykam się z wieloma opiniami i otrzymuje wiadomosci na swoim profilu odnośnie podawania wyników w top model przez @joannakrupa i jestem w szoku-ze nagle wytykane są takie rzeczy i sypie się hejt. Za co? Do tego hejt dla @kasiaszklarczyk nie rozumiem, najpierw tylu fanów -a później jak wygrana to krytyka. Najgorzej, ze czasami można kogoś ogromnie zranić – tak bezpodstawnie, nie znając jaki ktoś jest. Wiem sam przez co przeszedłem i cieszę się z tego, że NIGDY nie hejtowałem i nigdy nie umieściłem komuś jakiegoś negatywnego komentarza, niestety sam dostałem sporo… przykre, że jest tak dużo zazdrości, że zamiast cieszyć się z czyjegoś szczęścia to przybiera inną formę. Wiem sam po sobie – przez co musiałem przejść jak zobaczono chłopaka z takim -a nie innym wyglądem i głosem – po czym od razu miałem fale hejtu i to jakiego – z którym musiałem się mierzyć. Będąc osobą o androgynicznym looku i do tego kontratenor z damską barwą głosu – nie miałem łatwo jak wiecie, ale taki się urodzilem. Bedac w programie i po – był to ogromnie trudny okres. Wiem, ze jakby nie moi najbliżsi, moja mama – to nie wiem jakby się to skończyło. Byłem ogromnie wrażliwy, wszelkie uwagi odbierałem z podwójnym uderzeniem. Dlaczego się nie usmiechalem? Chyba nie trzeba wyjaśnić. Trzeba wiedzieć jak rozmawiac z osobą wrażliwą. Najgorzej jak ktoś potrafi to wykorzystać i dla zwrócenia uwagi – robić z tego pożywkę medialną i poprzez swoje publiczne komentarze niszczyć drugą osobę. Już w czasie realizacji programu bylo mi tak ogromnie przykro, co było jednym z powodów poddanie się w programie. Mam żal do niektórych osób…bo trzeba mieć podejście, można kogoś ogromnie szybko zniszczyć słowem. Cieszę się, ze sam nigdy nie hejtowałem, a niestety wiem co to znaczy być hejtowanym. Jest to pierwsza edycja programu, którą śledziłem i starałem się wspierać. Cieszę się, ze jest taka akcja o nazwie ‚nie dla hejtu’ stworzona przez @annalewandowskahpba Wysyłacie mi często wiadomości, dzielicie się przeżyciami, odrzuceniem, dziekujecie mi, że mogę być przykładem poradzenia sobie! A ja dziekuje, ze jesteście! #NieDlaHejtu Podajcie dalej! @mateuszmaga

Post udostępniony przez MATEUSZ MAGA (@mateuszmaga)