W ubiegłym tygodniu Magda Gessler zdobyła nominację do Biologicznej Bzdury Roku za post, w którym opisywała dobroczynne działanie cebuli w walce z wirusami.

W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli, i to uratowało tę rodzinę – pisała Magda Gessler.

SZOK! Magda Gessler zdradziła, która gwiazda WYNIOSŁA jedzenie z jej restauracji!

Cebula To nie zart .. poczytajcie uważnie !!! To działa ja mam cebule przekorna na pol wbijamy w nią na widelec posypujemy gruba solą … starczy na cały dzień .. jest b szkodliwa pod koniec dnia nie należy jej jesc w żadnej formie tylko wyrzucić dobrze zamknięto w foliowa torebkę wazne jest zbiorowiskiem wszystkich świństw które latały w powietrzu .. nasza Polska jest dobra do tego celu b b ostra … i jedzmy ja na surowo awiza w sałatkach i twarozksch / to nie sposób na odganianie wampirów – dodała restauratorka.

Wpisy Gessler rozpętały w sieci prawdziwą burzę – jedni się śmiali, inni załamywali ręce nad poradami gwiazdy.

Kilka dni temu, podczas wizyty w studio Dzień dobry TVN, Gessler odniosła się do tematu cebuli zwalczającej wirusy. Magda Gessler stwierdziła, że jej słowa były jedynie… żartem.

Joanna Przetakiewicz pokazała KUCHNIĘ w swoim londyńskim DOMU: nawet Magda Gessler jest pod wrażeniem

To był dowcip na temat tego, że nie ma wynalezionego wciąż środka na rzecz, która nas przeraża, więc wszystkie wiary ludowe są aktywne. Cebula może być prawdziwa lub nie, ale na pewno nie zaszkodzi. To zwykły żart, ale chyba tylko w Polsce ludzie mogą wziąć to na serio. Nie jest dobrze – podsumowała Gessler.

Myślicie, że naprawdę żartowała? Czy może szum wokół jej postów sprawił, że zmieniła zdanie?

scena z: Magda Gessler, SK:, , fot. AKPA/AKPA

scena z: Magda Gessler, SK:, , fot. AKPA/AKPA

scena z: Magda Gessler, SK:, , fot. AKPA/AKPA