Jako pierwsza w finale 3. edycji Mam talent wystąpiła Patrycja Malinowska. Zaproponowała trochę nietypowy repertuar – piosenkę Let Me On the Boogie The Jackson 5.

Podoba mi się, że nie wybierasz sentymentalnych Harlequinów, masz zadziora – powiedział Kuba Wojewódzki, który zwrócił również uwagę na powierzchowność Patrycji: – Jakie ty masz zmysłowe oczy!

Foremniak wypaliła z grubej rury:

– Ruda, to nie było na 150 procent, to było na 200 procent! Masz 200 procent talentu!

Jako druga zaśpiewała Kasia Sochacka. Wystąpiła w repertuarze Sarah McLachlan, Angel. Śpiewała fantastycznie, na koniec się rozpłakała. Marcin Prokop wyciągnął z niej, że jest to bardzo ważny utwór, bo przy nim opłakiwała kogoś bliskiego.

Agnieszka Chylińska stwierdziła, że nie ma słów. Kuba zaś wyraził wątpliwość czy \”naród udźwignie\” utwór, który zaproponowała. Wyobraził też sobie trasę, w której będzie uczestniczyć Kasia, Sabina Jeszka oraz Kamil Bednarek, który będzie… dostarczał towar.

Występ Ani i Jacka nie należał do udanych. W czasie wykonywania akrobacji tancerka pomyliła się, wypadła z rytmu. Para przestała tańczyć, jurorzy zaczęli ich zachęcać do kontynuacji. Skończyli – zebrali pochwały za upór, ale widać było, że są bardzo niezadowoleni ze swego show.

Jurorów nie zachwycił również Piotr Lisiecki, który zaśpiewał piosenkę Lost Anouk.

Nie uniosłeś tego utworu ani on cię nie uniósł – skrytykował Wojewódzki.

Wymyśliłeś sobie piosenkę do dupy – grzmiała Chylińska.

A Foremniak wyrecytowała wiersz \”ku czci\”:

Piotrze Lisiecki, kiedy śpiewasz, poruszasz najgłębsze mej duszy obszary i aby to wyrazić, muszę włożyć te oto okularyU – po czym jurorka włożyła na nos okulary w kształcie serduszek przebitych strzałą.

Właśnie narodziła się megagwiazda! – oświadczyła uroczyście Małgorzata Foremniak po występie Sabiny Jeszki z Rybnika. Sabina wyglądała bardzo seksownie, zaśpiewała też świetnie.

Chylińską zaniepokoił ten gwiazdorski wygląd – stwierdziła, że dziewczyny są zazdrosne i pewnie nie będą chciały głosować na taką seksowną pannę.

– Masz wielki brzuch i zaśpiewałaś fatalnie – zażartowała, żeby \”odczarować\” głosujących.

Kuba powiedział wierszyk:

Nikt tak nie śpiewał od czasów Mieszka, jak nam śpiewa Sabina Jeszka! – po czym dodał, że Kamil Durczok (z pochodzenia Ślązak) oświadczył, że jeśli Sabina nie wygra, to na Śląsku wybuchnie 4. powstanie.

Następnie przyszła kolej na grupę Me Myself And I.

Jesteście dla mnie największym odkryciem tego programu – powiedział Kuba. Chylińska dodała, że to jej zdaniem najbardziej zaskakujący występ. A Foremniak załamał się
głos:

– Jestem w szoku, nie wiedziałam, że mnie to tak wzruszy!

Dobrze przyjęto występ Pawła Ejzenberga.

– To najlepszy wybór piosenki dla uczestnika – ocenił Wojewódzki. – Rewelacyjnie dobrana piosenka, świetnie zaśpiewana, na totalnym luzie.

Foremniak dodała, że najpiękniejsze jest to, że w Pawle śpiewa cała dusza.

– Podobno dzięki mnie zostałeś radnym – wspomniał Wojewódzki i zasugerował, że nie przeszkadzałoby mu honorowe obywatelstwo Olsztyna i kilka innych dowodów wdzięczności. – Niech widzowie nie kierują się współczuciem, ale uczciwością i talentem – zakończył Kuba.

Kamil Bednarek zaśpiewał piosenkę Boba Marleya, Is This Love.

– Bajka po prostu bajka – ale marzenia się spełniają – powiedział po występie.

– Na co byś wydał te 300 tysięcy i czy to by było legalne? – zapytał Prokop wykonawcę.

Agnieszka Chylińska stwierdziła:

– Wszystko chyba zostało powiedziane, ja nie mam nic do dodania. Chłopie jesteś niesamowitym wokalistą.

Kuba zaś stwierdził:

– Wyrywasz Polskę z zaścianka. – Ale nie obyło się bez krytyki: – Ten utwór był zbyt dosłowny, zapachniało programem 5-10-15, to nie jest program Ziarno, twoje poprzednie występy były bajkowe, ten był zbyt dosłowny.

Grupa UDS nie zachwyciła. Chylińska powiedziała, że w finale oczekuje \”flaków\”, a wszystko, co zobaczyła w wykonaniu tancerzy, już było. Kuba docenił perfekcję wykonania.

Magda Welc zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty Geppert, Kocham cię życie.

– Bardzo mnie wzruszasz tym, że jesteś tak normalną dziewczynką, twój głos to jest piękny dar, Madziu bardzo ci zazdroszczę, że stoisz wśród tylu baloników. Poraziłaś mnie swoim głosem, wzruszyłaś mnie swą wrażliwością, ujęłaś pięknem, jaki masz w sobie, jesteś wspaniała i chętnie bym cię zeżarła! – powiedziała Foremniak.

– Jak tak patrzę na bardzo rezolutną 11-latkę, myślę sobie, że tak brzmisz, jakbyś kandydowała na szefa IPN-u. Jesteś bardzo poważna! – powiedział Wojewódzki i poprosił Magdę, aby – jeśli wygra 300 tysięcy – poszła się zabawić.

W końcówce finału Piotr Lisiecki, Magda Welc i Kamil Bednarek dostali największą liczbę głosów.

Ostatecznie…

Trzecie miejsce zajął Piotr Lisiecki, drugie – Kamil Bednarek, a pierwsze – Magda Welc.

Magda dostała 300 tysięcy złotych. Nagrodę marki Apart – 100 tysięcy złotych – dostała Sabina Jeszka.

Gratulujemy!